ՀՀ ԱՌՈՂՋԱՊԱՀՈՒԹՅԱՆ ՆՈՐԱՆՇԱՆԱԿ ՆԱԽԱՐԱՐԸ ՇՆՈՐՀԱՎՈՐԵԼ Է ՈԼՈՐՏԻ<br /> ԱՇԽԱՏՈՂՆԵՐԻՆ ՄԱՍՆԱԳԻՏԱԿԱՆ ՏՈՆԻ ԱՌԹԻՎ<br />
ՀՀ ԱՌՈՂՋԱՊԱՀՈՒԹՅԱՆ ՆՈՐԱՆՇԱՆԱԿ ՆԱԽԱՐԱՐԸ ՇՆՈՐՀԱՎՈՐԵԼ Է ՈԼՈՐՏԻ
ԱՇԽԱՏՈՂՆԵՐԻՆ ՄԱՍՆԱԳԻՏԱԿԱՆ ՏՈՆԻ ԱՌԹԻՎ
• 15-06-2007 15:38:00   | Հայաստան  |  Հասարակություն
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՀՈՒՆԻՍԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: Բուժաշխատողի օրվա` Հունիսի 17-ի, առթիվ ՀՀ առողջապահության նորանշանակ նախարար Հարություն Քուշկյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել հանրապետության առողջահապության ոլորտի աշխատողներին: Ինչպես «ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ»-ի թղթակցին հայտնեցին նախարարությունից, ուղերձում, մասնավորապես, նշված է. «Բուժաշխատողի օրը մասնագիտական հաջողությունների ու ձեռքբերումների համար ուրախանալու եւ միմյանց ջերմորեն ու անկեղծորեն շնորհավորելու գեղեցիկ առիթ է: Մարդուն օգնելու, նրա ցավը դարմանելու կարողության եւ պատրաստակամության շնորհիվ բուժաշխատողը մշտապես ու արժանիորեն վայելում է ժողովրդի հարգանքը: Առողջապահության բնագավառը միշտ աչքի է ընկել բանիմաց մասնագետների, մարդասերների եւ նվիրյալ հայրենասերների ստվար շարքերով: Համոզված եմ, որ բոլորիս միահամուռ ջանքերն ու կազմակերպված աշխատանքը ապագայում էլ կօգնի զարգացնել բնագավառը, հավատով նայել ապագային»: Նշենք, որ Հայաստանի բուժհիմնակներում աշխատում են մոտ 12 հազար բժիշկներ եւ մոտ 28 հազար բուժքույրներ:

НОВЫЙ МИНИСТР ЗДРАВООХРАНЕНИЯ РА ПОЗДРАВИЛ СОТРУДНИКОВ<br /> СФЕРЫ С ПРОФЕССИОНАЛЬНЫМ ПРАЗДНИКОМ<br />
НОВЫЙ МИНИСТР ЗДРАВООХРАНЕНИЯ РА ПОЗДРАВИЛ СОТРУДНИКОВ
СФЕРЫ С ПРОФЕССИОНАЛЬНЫМ ПРАЗДНИКОМ
• 15-06-2007 15:38:00   | Армения  |  Общество
ЕРЕВАН, 15 ИЮНЯ, НОЯН ТАПАН. В связи с Днем медработника - 17 июня, новый министр здравоохранения Арутюн Кушкян направил поздравительное послание работникам сферы здравоохранения республики. Как сообщили корреспонденту "НОЯН ТАПАН" из Министерства, в послании, в частности, говорится: "День медработника - красивый повод для теплых и искренних поздравлений, адресуемых друг другу за профессиональные успехи и достижения. Благодаря умению и готовности помочь человеку, облегчить и излечить его боль, медработник постоянно и достойно пользуется уважением народа. Сфера здравоохранения всегда отличалась количеством профессионалов, гуманистов и преданных патриотов. Уверен, что наши объединенные усилия и организованная работа помогут и в дальнейшем развивать сферу, чтобы с верой смотреть в будущее". Отметим, что в медицинских учреждениях Армении работают около 12 тысяч врачей и около 28 тысяч медсестер.