ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ԿԱՆԱՆՑ ՇԱԽՄԱՏԻ ՀԱՎԱՔԱԿԱՆԸ ԱՇԽԱՐՀԻ ԹԻՄԱՅԻՆ<br /> ԱՌԱՋՆՈՒԹՅԱՆ 5-ՐԴ ՓՈՒԼՈՒՄ ՊԱՐՏՈՒԹՅՈՒՆ ԿՐԵՑ ԳԵՐՄԱՆԻԱՅԻ ԹԻՄԻՑ<br />
ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ԿԱՆԱՆՑ ՇԱԽՄԱՏԻ ՀԱՎԱՔԱԿԱՆԸ ԱՇԽԱՐՀԻ ԹԻՄԱՅԻՆ
ԱՌԱՋՆՈՒԹՅԱՆ 5-ՐԴ ՓՈՒԼՈՒՄ ՊԱՐՏՈՒԹՅՈՒՆ ԿՐԵՑ ԳԵՐՄԱՆԻԱՅԻ ԹԻՄԻՑ
• 25-05-2007 19:35:00   | Հայաստան  |  Սպորտ
ԵԿԱՏԵՐԻՆԲՈՒՐԳ, 25 ՄԱՅԻՍԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: Եկատերինբուրգում անցկացվող կանանց շախմատի աշխարհի թիմային առաջնությունում մայիսի 24-ին տեղի ունեցան 5-րդ փուլի հանդիպումները: Հայաստանի հավաքականը 1,5:2,5 հաշվով պարտվեց Գերմանիայի թիմին: Առաջատարը Չինաստանի թիմն է 9 միավորով: Ռուսաստանի հավաքականն ունի` 8, Ուկրաինայինը` 7, Վրաստանինը` 6, Վիետնամի եւ Լեհաստանի թիմերը` 5-ական, Հայաստանի եւ Գերմանիայի հավաքականները` 4, Չեխիայինը` 2, Բոտսվանայինը` 0 միավոր:

ARMENIAN LADIES' CHESS NATIONAL TEAM BEATEN BY GERMAN TEAM<br /> IN 5th TOUR OF WORLD TEAM CHAMPIONSHIP<br />
ARMENIAN LADIES' CHESS NATIONAL TEAM BEATEN BY GERMAN TEAM
IN 5th TOUR OF WORLD TEAM CHAMPIONSHIP
• 25-05-2007 19:35:00   | Armenia  |  Sport
YEKATERINBURG, MAY 25, NOYAN TAPAN. Games of 5th tour took place on May 24 in Ladies' Chess World Team Championship being held in the Russian city of Yekaterinburg. The Armenian national team was beaten by the German team with a score of 1.5 to 2.5. The leader is the team of China with 9 points. The Russian national team has 8 points, the team of Ukraine 7, of Georgia 6, of Vietnam and Poland 5 points each, of Armenia and Germany 4 points each, of Czech Republic 2 points, of Botswana 0 points.