ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ԽՃՈՒՂԱՅԻՆ ԲԱԶՄՕՐՅԱ ՀԵԾԱՆՎԱՎԱԶՔԻ ԱՌԱՋՆՈՒԹՅԱՆ<br /> ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐՈՎ ԿԱԶՄԱՎՈՐՎԱԾ ՀԱՎԱՔԱԿԱՆԸ ՀՈՒՆԻՍԻՆ ԿՄԵԿՆԻ ՄՈԼԴՈՎԱ<br />
ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ԽՃՈՒՂԱՅԻՆ ԲԱԶՄՕՐՅԱ ՀԵԾԱՆՎԱՎԱԶՔԻ ԱՌԱՋՆՈՒԹՅԱՆ
ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐՈՎ ԿԱԶՄԱՎՈՐՎԱԾ ՀԱՎԱՔԱԿԱՆԸ ՀՈՒՆԻՍԻՆ ԿՄԵԿՆԻ ՄՈԼԴՈՎԱ
• 21-05-2007 16:50:00   | Հայաստան  |  Սպորտ
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՄԱՅԻՍԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: Մայիսի 20-ին ավարտվեց Հայաստանի խճուղային բազմօրյա հեծանվավազքի առաջնությունը: Երեւանի, Արմավիրի, Վանաձորի, Աբովյանի եւ Մասիսի 38 հեծանվորդներ 5 փուլերում հաղթահարեցին 400 կմ մրցատարածություն: 1-ին եռյակում տեղեր գրավեցին հաջորդաբար Արթուր Գրիգորյանը, Դավիթ Մկրտչյանը (երկուսն էլ Երեւան) եւ Էդգար Գեւորգյանը (Աբովյան): Փորձառուների պայքարում 4-րդ պատվավոր տեղը զբաղեցրեց 16-ամյա Սուրեն Պետրոսյանը (Երեւան): Առաջնության արդյունքներով կազմավորվեց հավաքականը, որը Քիշնեւում կմասնակցի Մոլդովայի նախագահի մրցանակների հունիսի 16-ին մեկնարկելիք խաղարկությանը:

TEAM FORMED BY RESULTS OF MANY-DAY HIGHWAY CYCLE RACE<br /> TOURNAMENT OF ARMENIA TO LEAVE FOR MOLDOVA IN JUNE<br />
TEAM FORMED BY RESULTS OF MANY-DAY HIGHWAY CYCLE RACE
TOURNAMENT OF ARMENIA TO LEAVE FOR MOLDOVA IN JUNE
• 21-05-2007 16:50:00   | Armenia  |  Sport
YEREVAN, MAY 21, NOYAN TAPAN. The many-day highway cycle race tournament of Armenia finished on May 20. 38 cyclists from Yerevan, Armavir, Vanadzor, Abovian and Masis overcame at 5 stages 400 km distance. Artur Grigorian, Davit Mkrtchian (both from Yerevan) and Edgar Gevorgian (Abovian) successively won the places in the first three. In the struggle of experienced ones 16-year old Suren Petrosian (Yerevan) took the honorary 4th place. The team was formed with the results of the championship which will participate in the tournament of the Moldova President's prizes to start in Kishinev on June 16.