ԱՐՎԵՍՏԱԳԵՏՆԵՐԻՆ ՕԳՏԱԳՈՐԾԵԼՈՎ ԿՈՒՍԱԿՑՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԸ ՓՈՐՁՈՒՄ ԵՆ<br /> ԱՎԵԼԻ ՇԱՏ ՁԱՅՆԵՐ ՀԱՎԱՔԵԼ,- ԱՍՈՒՄ Է ԵՐՎԱՆԴ ՄԱՆԱՐՅԱՆԸ<br />
ԱՐՎԵՍՏԱԳԵՏՆԵՐԻՆ ՕԳՏԱԳՈՐԾԵԼՈՎ ԿՈՒՍԱԿՑՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԸ ՓՈՐՁՈՒՄ ԵՆ
ԱՎԵԼԻ ՇԱՏ ՁԱՅՆԵՐ ՀԱՎԱՔԵԼ,- ԱՍՈՒՄ Է ԵՐՎԱՆԴ ՄԱՆԱՐՅԱՆԸ
• 16-03-2007 20:57:00   | Հայաստան  |  Մշակույթ
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՄԱՐՏԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: Արվեստագետների ընդգրկվածությունը կուսակցությունների համամասնական ընտրացուցակներում պատահական չէ, քանի որ նրանց օգտագործելով կուսակցությունները փորձում են ավելի շատ ձայներ հավաքել: Այս կարծիքն արտահայտեց ՀՀ ժողովրդական արտիստ Երվանդ Մանարյանը մարտի 16-ին լրագրողների հետ հանդիպմանը: Ըստ նրա, եթե արվեստագետը դառնում է ինչ-որ մեկի ցանկությունների կատարողը, ապա նա «դադարում է իսկական արվեստագետ լինել»: Ե.Մանարյանը նշեց, որ ինքը որեւէ կուսակցության քարոզարշավին չի մասնակցելու, քանզի ԱԺ-ում ապագա մեծամասնությունն արդեն որոշված է: «Ես մեր խորհրդարանից ոչ մի սպասելիքներ չունեմ, որովհետեւ կարեւոր հարցերը հետագայում էլ կլուծվեն այնպես, ինչպես իրենք են ցանկանում»,- ընդգծեց նա: Ե.Մանարյանը տարակուսանք հայտնեց այն փաստի առնչությամբ, որ մի քանի ամիս առաջ ստեղծված կուսակցությունն արդեն ունի 300 հազար անդամ. «Այդ ինչ գաղափարախոսություն ունեն, որ 3 միլիոն բնակչությունից 300 հազարն այդ կուսակցության անդամներ են»: Բանաստեղծ Ռազմիկ Դավոյանի խոսքերով, այսօր կուսակցություններն ունեն միայն մի մտահոգություն` ինչպես անեն, որ շատ ձայներ հավաքեն: Իսկ ժողովուրդը գնում է այն կուսակցության հետեւից, որն իրեն բարեկեցիկ ապագա է խոստանում: «Մեր ժողովուրդն այսօր ենթարկվում է առօրյա խոստումների եւ մի փոքր հատուցումով մասնակցում է ընտրություններին: Իմ ցանկությունն է, որպեսզի ժողովուրդը պահպանի իր արժանապատվությունը»,- նշեց Ռ.Դավոյանը:

ИСПОЛЬЗУЯ ДЕЯТЕЛЕЙ ИСКУССТВА, ПАРТИИ ПЫТАЮТСЯ НАБРАТЬ<br /> БОЛЬШЕ ГОЛОСОВ, - ГОВОРИТ ЕРВАНД МАНАРЯН<br />
ИСПОЛЬЗУЯ ДЕЯТЕЛЕЙ ИСКУССТВА, ПАРТИИ ПЫТАЮТСЯ НАБРАТЬ
БОЛЬШЕ ГОЛОСОВ, - ГОВОРИТ ЕРВАНД МАНАРЯН
• 16-03-2007 20:57:00   | Армения  |  Культура
ЕРЕВАН, 16 МАРТА, НОЯН ТАПАН. Включение деятелей искусства в пропорциональные избирательные списки партий не случайно, поскольку, используя их, партии хотят набрать больше голосов. Такое мнение высказал Народный артист РА Ерванд Манарян на встрече с журналистами 16 марта. По его словам, если деятель искусства становится исполнителем чьего-либо желания, то он "перестает быт настоящим искусствоведом", - подчеркнул он. Е.Манарян выразил недоумение в связи с тем фактом, что созданная всего несколько месяцев назад партия уже имеет 300 тысяч членов: "Это что за идеология у них, что 300 тысяч из 3 млн уже члены этой партии(". Поэт Размик Давоян считает, что сегодня партии думают только об одном - как бы набрать больше голосов. А народ идет за той партией, которая обещает ему благополучную жизнь. "Наш народ сегодня подчиняется сиюминутным обещаниям и за небольшую компенсацию участвует в выборах. Мое желание, чтобы народ сохранил свое достоинство", - отметил Р.Давоян.