ՀՈՒՆՎԱՐ-ՓԵՏՐՎԱՐԻՆ ՇԱՀՈՒՄՈՎ ԽԱՂԵՐԻ ԵՎ ԽԱՂԱՏՆԵՐԻ<br /> ԳՈՐԾՈՒՆԵՈՒԹՅՈՒՆԻՑ ԳԱՆՁՎԵԼ Է 145 ՄԼՆ ԴՐԱՄԻ ՊԵՏԱԿԱՆ ՏՈՒՐՔ<br />
ՀՈՒՆՎԱՐ-ՓԵՏՐՎԱՐԻՆ ՇԱՀՈՒՄՈՎ ԽԱՂԵՐԻ ԵՎ ԽԱՂԱՏՆԵՐԻ
ԳՈՐԾՈՒՆԵՈՒԹՅՈՒՆԻՑ ԳԱՆՁՎԵԼ Է 145 ՄԼՆ ԴՐԱՄԻ ՊԵՏԱԿԱՆ ՏՈՒՐՔ
• 07-03-2007 16:36:00   | Հայաստան  |  Տնտեսություն
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՄԱՐՏԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: Փետրվար ամսին ՀՀ Ֆինանսների եւ էկոնոմիկայի նախարարությունը տրամադրել է 3 շահումով խաղի եւ 1 խաղատան կազմակերպման լիզենզիա: Նույն ժամանակահատվածում ուժը կորցրած է ճանաչվել շահումով խաղի կազմակերպման 2 լիցենզիա, 1 լիցենզիայի նկատմամբ կիրառվել է տուգանք 1,1 մլն դրամի չափով: Այս տարվա հունվար-փետրվարին շահումով խաղերի եւ խաղատների գործունեությունից գանձվել է 145 մլն դրամի պետական տուրք` ընդ որում շահումով խաղերի գծով` 45 մլն, խաղատների գծով` 100 մլն դրամի (մոտ 278 հազ. ԱՄՆ դոլար) չափով: Ըստ ՀՀ Ֆինանսների եւ էկոնոմիկայի նախարարության լրատվական ծառայությունից «ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ»-ին տրամադրած հաղորդագրուծյան, մարտի 1-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում ուժի մեջ են եղել 56 շահումով խաղի, 15 խաղատան եւ 4 վիճակախաղի կազմակերպման լիցենզիաներ:

STATE DUTIES OF 145 MILLION DRAMS COLLECTED FROM ACTIVITIES<br /> OF CASINOS AND PRIZE GAMES IN JANUATY-FEBRUARY 2007<br />
STATE DUTIES OF 145 MILLION DRAMS COLLECTED FROM ACTIVITIES
OF CASINOS AND PRIZE GAMES IN JANUATY-FEBRUARY 2007
• 07-03-2007 16:36:00   | Armenia  |  Economy
YEREVAN, MARCH 7, NOYAN TAPAN. In February 2007, the RA Ministry of Finance and Economy granted 3 licenses for organization of prize games and one casino license. During the same period, two licences for organization of prize games were recognized as invalid, and a fine of 1.1 mln drams was imposed on one licence. State duties of 145 mln drams were collected from activities of prize games and casinos, including duties of 45 mln drams from prize games and duties of 100 mln drams (about 278 thousand USD) - from casinos. According to the RA Ministry of Finance and Economy, licenses for 56 prize games, 15 casinos and 4 lotterties were in effect as of March 1, 2007.