ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆԴԲՈԼԻ ՖԵԴԵՐԱՑԻԱՅԻ ՆԱԽԱՁԵՌՆՈՒԹՅԱՄԲ ԱՐՑԱԽՈՒՄ<br /> ԱՆՑԿԱՑՎԵՑԻՆ ՀԱՎԱՔԱԿԱՆԻ ԸՆԿԵՐԱԿԱՆ ՀԱՆԴԻՊՈՒՄՆԵՐԸ ԲԵՐՁՈՐԻ ԹԻՄԵՐԻ<br /> ՀԵՏ<br />
ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆԴԲՈԼԻ ՖԵԴԵՐԱՑԻԱՅԻ ՆԱԽԱՁԵՌՆՈՒԹՅԱՄԲ ԱՐՑԱԽՈՒՄ
ԱՆՑԿԱՑՎԵՑԻՆ ՀԱՎԱՔԱԿԱՆԻ ԸՆԿԵՐԱԿԱՆ ՀԱՆԴԻՊՈՒՄՆԵՐԸ ԲԵՐՁՈՐԻ ԹԻՄԵՐԻ
ՀԵՏ
• 22-11-2006 18:20:00   | Հայաստան  |  Սպորտ
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: Նոյեմբերի 18-20-ին հանդբոլի Հայաստանի հավաքականը ընկերական հանդիպումներ է անցկացրել Արցախի Քաշաթաղի շրջանի Բերձոր քաղաքի հանդբոլի թիմերի հետ: Մրցուղերթը կազմակերպել էր Հայասատնի հանդբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Սարգիս Գրիգորյանը: Ինչպես «ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ»-ի թղթակցին հայտնեց Հայաստանի հանդբոլի ֆեդերացիայի փոխնախագահ Հարություն Մելքոնյանը, հանդիպումների բոլոր օրերին մարզասրահները եւ բացօթյա խաղադաշտերը լեփ-լեցուն էին հանդիսականներով: Նրա համոզմամբ, հանդբոլը Բերձորում մշտական գրանցում կստանա, մանավանդ, որ տեղի մարզադպրոցում աշխատանքի են անցել Ֆիզիկական կուլտուրայի հայկական պետական ինստիտուտի շրջանավարտ Թամար Հովհաննիսյանը եւ Հայաստանի հավաքականի նախկին անդամներ Գաբրիել եւ Մարինե Մարկոսյանները:

ARMENIAN HANDBALL NATIONAL TEAM'S UNOFFICIAL MATCHES WITH<br /> BERDZOR TEAMS HELD IN ARTSAKH ON INITIATIVE OF ARMENIAN HANDBALL<br /> FEDERATION<br />
ARMENIAN HANDBALL NATIONAL TEAM'S UNOFFICIAL MATCHES WITH
BERDZOR TEAMS HELD IN ARTSAKH ON INITIATIVE OF ARMENIAN HANDBALL
FEDERATION
• 22-11-2006 18:20:00   | Armenia  |  Sport
YEREVAN, NOVEMBER 22, NOYAN TAPAN. On November 18-20, the Armenian handball national team held unofficial matches with the handball teams of town of Berdzor, Kashatagh region of Artsakh. The competition tour was organized by Sargis Grigorian, Chairman of the Armenian Handball Federation. As NT correspondent was informed by Haroutiun Melkonian, Vice-Chairman of the Armenian Handball Federation, during all days of the matches the sport halls and open-air sport grounds were crowded with spectators. As he affirmed, handball will be permanently registered in Berdzor, especially as Tamar Hovhannisian, graduate of the Armenian State Institute of Physical Culture, and Gabriel and Marine Markosians, former members of the Armenian national team, were admitted to work at the local sport school.