«ՀԱՅԱՍՏԱՆ» ՀԱՄԱՀԱՅԿԱԿԱՆ ՀԻՄՆԱԴՐԱՄԻ ԳԵՐՄԱՆԻԱՅԻ ԵՎ<br /> ՇՎԵՅՑԱՐԻԱՅԻ ՏԵՂԱԿԱՆ ՄԱՐՄԻՆՆԵՐԻ ՀԱՄԱՖԻՆԱՆՍԱՎՈՐՄԱՄԲ ԿՀԻՄՆԱՆՈՐՈԳՎԻ<br /> ԼԵՌՆԱՐՈՏ ԳՅՈՒՂԻ ԴՊՐՈՑԸ <br />
«ՀԱՅԱՍՏԱՆ» ՀԱՄԱՀԱՅԿԱԿԱՆ ՀԻՄՆԱԴՐԱՄԻ ԳԵՐՄԱՆԻԱՅԻ ԵՎ
ՇՎԵՅՑԱՐԻԱՅԻ ՏԵՂԱԿԱՆ ՄԱՐՄԻՆՆԵՐԻ ՀԱՄԱՖԻՆԱՆՍԱՎՈՐՄԱՄԲ ԿՀԻՄՆԱՆՈՐՈԳՎԻ
ԼԵՌՆԱՐՈՏ ԳՅՈՒՂԻ ԴՊՐՈՑԸ
• 21-11-2006 13:49:00   | Հայաստան  |  Հասարակություն
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի Գերմանիայի եւ Շվեյցարիայի տեղական մարմինների համաֆինասնավորմամբ կիրականացվի Արագածոտնի մարզի Լեռնարոտ գյուղի դպրոցի հիմնանորոգման ծրագիրը: Ինչպես «ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ»-ի թղթակցին հայտնեցին հիմնադրամի հասարակայնության հետ կապերի բաժնից, 1972թ.-ին կառուցված դպրոցը շտապ վերանորոգման կարիք ունի: Ներկայումս Լեռնարոտի դպրոցում սովորում է 70 աշակերտ, սակայն հիմնանորոգումից հետո այնտեղ կարող են սովորել 180 աշակերտներ: Հիմնանորոգումից բացի նախատեսվում է նաեւ դպրոցի համար կաթսայատուն կառուցել: Նշվեց նաեւ, որ դպրոցի հիմնանորոգման ծրագիրն այժմ նախագծման փուլում է գտնվում, իսկ շինաշխատանքները կսկսվեն 2007թ.-ին:

ПРИ СОФИНАНСИРОВАНИИ МЕСТНЫХ ОРГАНОВ ГЕРМАНИИ И ШВЕЙЦАРИИ<br /> ВСЕАРМЯНСКОГО ФОНДА "АЙАСТАН" БУДЕТ ОТРЕМОНТИРОВАНА ШКОЛА СЕЛА<br /> ЛЕРНАРОТ<br /> ЛЕРНАРОТ
ПРИ СОФИНАНСИРОВАНИИ МЕСТНЫХ ОРГАНОВ ГЕРМАНИИ И ШВЕЙЦАРИИ
ВСЕАРМЯНСКОГО ФОНДА "АЙАСТАН" БУДЕТ ОТРЕМОНТИРОВАНА ШКОЛА СЕЛА
ЛЕРНАРОТ
• 21-11-2006 13:49:00   | Армения  |  Общество
ЕРЕВАН, 21 НОЯБРЯ, НОЯН ТАПАН. При софинансировании местных органов Швейцарии и Германии Всеармянского фонда "Айастан" будет отремонтирована школа села Лернарот Арагацотнской области. Как сообщили корреспонденту "НОЯН ТАПАН" из пресс-службы фонда, построенная в 1972 году школа нуждается в срочном ремонте. В настоящее время школу в Лернароте посещают 70 учеников, однако после ремонта здесь смогут учиться 180 детей. Кроме ремонта предусматривается оснастить школу локальным отоплением. Было также отмечено, что программа ремонта школы находится в стадии разработки, а стройработы начнутся в 2007 году.