«ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՊԱՏԱՆԵԿԱՆ ՆՎԱՃՈՒՄՆԵՐ» ԿԱԶՄԱԿԵՐՊՈՒԹԱՆ ՍԱՆԵՐԸ<br /> ՄԱՍՆԱԿՑԵԼ ԵՆ ՂԱԶԱԽՍՏԱՆՈՒՄ ԱՆՑԿԱՑՎԱԾ ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ ԿՈՆՖԵՐԱՆՍԻՆ<br />
«ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՊԱՏԱՆԵԿԱՆ ՆՎԱՃՈՒՄՆԵՐ» ԿԱԶՄԱԿԵՐՊՈՒԹԱՆ ՍԱՆԵՐԸ
ՄԱՍՆԱԿՑԵԼ ԵՆ ՂԱԶԱԽՍՏԱՆՈՒՄ ԱՆՑԿԱՑՎԱԾ ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ ԿՈՆՖԵՐԱՆՍԻՆ
• 09-11-2006 18:10:00   | Հայաստան  |  Հասարակություն
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: «Հայաստանի պատանեկան նվաճումներ» կազմակերպության սաները արդեն երկրորդ տարին է, ինչ մասնակցում են ԱՊՀ երկրներում «Պատանեկան նվաճումներ» միջազգային կազմակերպության մասնաճյուղերի համար անցկացվող կրթական ծրագրերին: Այս տարի Ղազախստանի մայրաքաղաք Ալմաթաիում հոկտեմբերի 27-28-ին տեղի ունեցած սեմինար-կոնֆերանսին մասնակցել են նաեւ հայաստանյան կազմակերպության «Գործարար բարոյագիտության» ծրագրում ընդգրկված երկու լավագույն աշակերտները` Անի Սիմոնյանը (Նոր Խարբերդի թիվ 1 դպրոց) եւ Նաիրա Մխիթարյանը (Էջմիածնի թիվ 4 դպրոց): ԻՆչպես «ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ»-ի թղթակցին հայտնեց կազմակերպության գործադիր տնօրեն Արմինե Հովհաննիսյանը, կոնֆերանսին մասնակցել են նաեւ Վրաստանի, Ադրբեջանի, Տաջիկստանի, Թուրքմենստանի, Ուզբեկտսանի, Ղազախստանի եւ Ղրղզստանի ներկայացուցիչները: Ըստ նրա, կոնֆերանսի ընթացքում ընթերցվել են դասախոսություններ, կազմակերպվել են հանդիպումներ հայտնի գործարարների հետ: Բացի այդ անցկացվել է «Համընդհանուր գործարար աշխարհ» թեմայով միջոցառում, որի ընթացքում տարբեր ազգերի աշակերտները ներկայացրել են իրենց երկրների գործարար մշակույթը: «Հաշվի առնելով այսօրվա գործարար աշխարհի պահանջները, անչափ կարեւոր է ոչ միայն աշակերտներին սովորեցնել ինչպես զբաղվել գործարարությամբ, այլեւ նրանց տեղեկացնել գործարար բարոյագիտական արժեքների մասին»,- նշեց Ա.Հովաննիսյանը:

JUNIOR ACHIEVEMENT OF ARMENIA STUDENTS TAKE PART IN<br /> INTERNATIONAL CONFERENCE IN KAZAKHSTAN<br />
JUNIOR ACHIEVEMENT OF ARMENIA STUDENTS TAKE PART IN
INTERNATIONAL CONFERENCE IN KAZAKHSTAN
• 09-11-2006 18:10:00   | Armenia  |  Social
YEREVAN, NOVEMBER 9, NOYAN TAPAN. It is the second year the Junior Achievement of Armenia's students take part in the educational programs held for Junior Achievement international organization's branches in CIS countries. This year two best students, Ani Simonian (Nor Kharberd school N 1) and Naira Mkhitarian (Etchmiadzin school N 4) included in the Armenian organization's Business Ethics program also took part in the seminar-conference held on October 27-28 in Almaty, Kazakhstan. As NT correspondent was informed by organization's Executive Director Armine Hovhannisian, representatives of Georgia, Azerbaijan, Tajikistan, Turkmenistan, Uzbekistan, Kazakhstan and Kyrgyzstan also participated in the conference. In her words, lectures were given, meetings with well-known businessmen were organized during the conference. Besides, an activity called Global Business Village was held, during which students of various nationalities were asked to present their national business practices. "Given the realities of today's business world, we think it is imperative to teach students not only how to start and manage their business but also to be aware of business ethical standards," A.Hovhannisian said.