ԱՐԱՐԱՏՅԱՆ ԹԵՄԻ ԵՐԻՏԱՍԱՐԴԱԿԱՆ ՄԻՈՒԹՅՈՒՆԸ ԿՔՆՆԱՐԿԻ<br /> ՀԱՅԱՍՏԱՆՈՒՄ ԵՎ ՆՐԱ ՍԱՀՄԱՆՆԵՐԻՑ ԴՈՒՐՍ ՀԱՅԿԱԿԱՆ ՀՈՒՇԱՐՁԱՆՆԵՐԻ<br /> ՎԻՃԱԿԸ<br />
ԱՐԱՐԱՏՅԱՆ ԹԵՄԻ ԵՐԻՏԱՍԱՐԴԱԿԱՆ ՄԻՈՒԹՅՈՒՆԸ ԿՔՆՆԱՐԿԻ
ՀԱՅԱՍՏԱՆՈՒՄ ԵՎ ՆՐԱ ՍԱՀՄԱՆՆԵՐԻՑ ԴՈՒՐՍ ՀԱՅԿԱԿԱՆ ՀՈՒՇԱՐՁԱՆՆԵՐԻ
ՎԻՃԱԿԸ
• 01-06-2006 19:40:00   | Հայաստան  |  Մշակույթ
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ՀՈՒՆԻՍԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: «Հայկական պատմամշակութային հուշարձանների վիճակը ՀՀ-ում եւ նրա սահմաններից դուրս» թեման կքննարկեն Հայ Առաքելական եկեղեցու Արարատյան Հայրապետական թեմի «Արարատ» երիտասարդական միության անդամները հունիսի 2-ին: Ինչպես «ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ»-ին հայտնում են թեմի մամլո դիվանից, քննարկման հյուրերն են Մայր Աթոռ Ս. Էջմիածնի միաբան Հովակիմ վարդապետ Մանուկյանը եւ ՀՀ նախագահի աշխատակազմին կից Քաղաքական հետազոտությունների ինստիտուտի աշխատակից, պատմական գիտությունների թեկնածու Հայկ Դեմոյանը:

МОЛОДЕЖНЫЙ СОЮЗ АРАРАТСКОЙ ЕПАРХИИ ОБСУДИТ СОСТОЯНИЕ<br /> ПАМЯТНИКОВ В АРМЕНИИ И ЗА ЕЕ ПРЕДЕЛАМИ<br />
МОЛОДЕЖНЫЙ СОЮЗ АРАРАТСКОЙ ЕПАРХИИ ОБСУДИТ СОСТОЯНИЕ
ПАМЯТНИКОВ В АРМЕНИИ И ЗА ЕЕ ПРЕДЕЛАМИ
• 01-06-2006 19:40:00   | Армения  |  Культура
ЕРЕВАН, 1 ИЮНЯ, НОЯН ТАПАН. 2 июня члены молодежного союза "Арарат" Араратской епархии Армянской Апостольской церкви обсудят тему "Состояние армянских исторических памятников в РА и за ее пределами". Как сообщают "НОЯН ТАПАН" из пресс-службы епархии, гостями мероприятия будут архимандрит Оваким Манукян и сотрудник института политических исследований при аппарате президента, кандидат исторических наук Гайк Демоян.