ԱՐԱՐԱՏՅԱՆ ԹԵՄԻ ԵՐԻՏԱՍԱՐԴԱԿԱՆ ՄԻՈՒԹՅՈՒՆԸ ԿՔՆՆԱՐԿԻ<br /> ՀԱՅԱՍՏԱՆՈՒՄ ԵՎ ՆՐԱ ՍԱՀՄԱՆՆԵՐԻՑ ԴՈՒՐՍ ՀԱՅԿԱԿԱՆ ՀՈՒՇԱՐՁԱՆՆԵՐԻ<br /> ՎԻՃԱԿԸ<br />
ԱՐԱՐԱՏՅԱՆ ԹԵՄԻ ԵՐԻՏԱՍԱՐԴԱԿԱՆ ՄԻՈՒԹՅՈՒՆԸ ԿՔՆՆԱՐԿԻ
ՀԱՅԱՍՏԱՆՈՒՄ ԵՎ ՆՐԱ ՍԱՀՄԱՆՆԵՐԻՑ ԴՈՒՐՍ ՀԱՅԿԱԿԱՆ ՀՈՒՇԱՐՁԱՆՆԵՐԻ
ՎԻՃԱԿԸ
• 01-06-2006 19:40:00   | Հայաստան  |  Մշակույթ
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ՀՈՒՆԻՍԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: «Հայկական պատմամշակութային հուշարձանների վիճակը ՀՀ-ում եւ նրա սահմաններից դուրս» թեման կքննարկեն Հայ Առաքելական եկեղեցու Արարատյան Հայրապետական թեմի «Արարատ» երիտասարդական միության անդամները հունիսի 2-ին: Ինչպես «ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ»-ին հայտնում են թեմի մամլո դիվանից, քննարկման հյուրերն են Մայր Աթոռ Ս. Էջմիածնի միաբան Հովակիմ վարդապետ Մանուկյանը եւ ՀՀ նախագահի աշխատակազմին կից Քաղաքական հետազոտությունների ինստիտուտի աշխատակից, պատմական գիտությունների թեկնածու Հայկ Դեմոյանը:

YOUTH UNION OF ARARAT DIOCESE TO DISCUSS STATE OF MONUMENTS<br /> IN ARMENIA AND BEYOND ITS BOUNDARIES <br />
YOUTH UNION OF ARARAT DIOCESE TO DISCUSS STATE OF MONUMENTS
IN ARMENIA AND BEYOND ITS BOUNDARIES
• 01-06-2006 19:40:00   | Armenia  |  Culture
YEREVAN, JUNE 1, NOYAN TAPAN. On June 2, the members of the Youth Union of the Ararat Diocese of the Armenian Apostolic Church will discuss the subject "State of the Armenian Historic Monuments in RA and Beyond Its Boundaries." As Noyan Tapan was informed from the Diocese's Press Service, the guests of the event will be archimandrite Hovakim Manukian and employee of the Institute of Political Studies under RA President's Administration, candidate of historical sciences Hayk Demoyan.