ԶՈՐԻ ԲԱԼԱՅԱՆԸ ԱՐԿԱԴԻ ՂՈՒԿԱՍՅԱՆԻՆ ՏԵՂԵԿԱՑՐԵԼ Է «ԿԻԼԻԿԻԱ»<br /> ԱՌԱԳԱՍՏԱՆԱՎԻ ՆԱՎԱԳՆԱՑՈՒԹՅԱՆ ՀԵՐԹԱԿԱՆ ՓՈՒԼԻ ՎԵՐՍԿՍՄԱՆ ՄԱՍԻՆ<br />
ԶՈՐԻ ԲԱԼԱՅԱՆԸ ԱՐԿԱԴԻ ՂՈՒԿԱՍՅԱՆԻՆ ՏԵՂԵԿԱՑՐԵԼ Է «ԿԻԼԻԿԻԱ»
ԱՌԱԳԱՍՏԱՆԱՎԻ ՆԱՎԱԳՆԱՑՈՒԹՅԱՆ ՀԵՐԹԱԿԱՆ ՓՈՒԼԻ ՎԵՐՍԿՍՄԱՆ ՄԱՍԻՆ
• 10-05-2006 16:30:00   | Հայաստան  |  Մշակույթ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 10 ՄԱՅԻՍԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ - ՀԱՅԵՐՆ ԱՅՍՕՐ: ԼՂՀ նախագահ Արկադի Ղուկասյանը մայիսի 9-ին ընդունել է գրող եւ հրապարակախոս Զորի Բալայանին, որը տեղեկացրել է «Կիլիկիա» առագաստանավի նավագնացության հերթական փուլի վերսկսման եւ դրա ընթացքում իրականացվելիք ծրագրերի մասին: Ինչպես «ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ»-ին հայտնում է ԼՂՀ նախագահի մամլո քարտուղարի պաշտոնակատարը, Արկադի Ղուկասյանն իր հերթին խնդրել է հայ նավագնացներին փոխանցել բարի երթի եւ նորանոր հաջողությունների իր մաղթանքներն ու հույս է հայտնել, որ այս անգամ եւս «Կիլիկիայի» անձնակազմը պատվով կկատարի հայ ծովագնացության ավանդույթների վերականգնման իր բարձր առաքելությունը:

ЗОРИЙ БАЛАЯН СООБЩИЛ АРКАДИЮ ГУКАСЯНУ О НАЧАЛЕ ОЧЕРЕДНОГО<br /> ЭТАПА ПЛАВАНИЯ ПАРУСНИКА "КИЛИКИЯ"<br /> " />
ЗОРИЙ БАЛАЯН СООБЩИЛ АРКАДИЮ ГУКАСЯНУ О НАЧАЛЕ ОЧЕРЕДНОГО
ЭТАПА ПЛАВАНИЯ ПАРУСНИКА "КИЛИКИЯ"
• 10-05-2006 16:30:00   | Армения  |  Культура
СТЕПАНАКЕРТ, 10 МАЯ, НОЯН ТАПАН - АРМЯНЕ СЕГОДНЯ. Президент НКР Аркадий Гукасян 9 мая принял писателя и публициста Зория Балаяна, который сообщил о начале очередного этапа плавания парусника "Киликия" и об осуществляемых в ходе плавания программах. Как сообщает "НОЯН ТАПАН" исполняющий обязанности пресс-секретаря президента НКР, Аркадий Гукасян в свою очередь попросил передать армянским мореплавателям доброго пути и новых успехов и выразил надежду, что на этот раз также экипаж парусника "Киликия" с честью выполнит свою высокую миссию восстановления традиций армянского мореплавания.