«ԱՐԱՄ ԽԱՉԱՏՐՅԱՆ» ՀԱՄԵՐԳԱՍՐԱՀՈՒՄ ԿԿԱՅԱՆԱ ՂԱԶԱՐՈՍ ՍԱՐՅԱՆԻ<br /> 85-ԱՄՅԱԿԻՆ ՆՎԻՐՎԱԾ ՀՈԲԵԼՅԱՆԱԿԱՆ ՀԱՄԵՐԳ<br />
«ԱՐԱՄ ԽԱՉԱՏՐՅԱՆ» ՀԱՄԵՐԳԱՍՐԱՀՈՒՄ ԿԿԱՅԱՆԱ ՂԱԶԱՐՈՍ ՍԱՐՅԱՆԻ
85-ԱՄՅԱԿԻՆ ՆՎԻՐՎԱԾ ՀՈԲԵԼՅԱՆԱԿԱՆ ՀԱՄԵՐԳ
• 09-11-2005 18:15:00   | Հայաստան  |  Մշակույթ
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: Նոյեմբերի 18-ին «Արամ Խաչատրյան» համերգասրահում կկայանա կոմպոզիտոր Ղազարոս Սարյանի 85-ամյակին նվիրված հոբելյանական համերգ: Ինչպես նշված է Հայաստանի Պետական ֆիլհարմոնիկ նվագախմբից «ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ»-ին տրամադրված հաղորդագրությունում, համերգին Ֆիլհարմոնիկի նվագակցությամբ կհնչեն Ղազարոս Սարյանի ստեղծագործություններից` «Պասակալիա», «Ջութակի կոնցերտ», «Հայաստան» սիմֆոնիկ պաննո: Համերգն անցկացվում է Հայաստանի Կոմպոզիտորների եւ երաժշտագետների միության եւ Հայաստանում ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի գործերով ազգային հանձնաժողովի հետ համատեղ:

В КОНЦЕРТНОМ ЗАЛЕ "АРАМ ХАЧАТРЯН" СОСТОИТСЯ ЮБИЛЕЙНЫЙ<br /> КОНЦЕРТ, ПОСВЯЩЕННЫЙ 85-ЛЕТИЮ КАЗАРОСА САРЬЯНА<br /> КОНЦЕРТ, ПОСВЯЩЕННЫЙ 85-ЛЕТИЮ КАЗАРОСА САРЬЯНА
В КОНЦЕРТНОМ ЗАЛЕ "АРАМ ХАЧАТРЯН" СОСТОИТСЯ ЮБИЛЕЙНЫЙ
КОНЦЕРТ, ПОСВЯЩЕННЫЙ 85-ЛЕТИЮ КАЗАРОСА САРЬЯНА
• 09-11-2005 18:15:00   | Армения  |  Культура
ЕРЕВАН, 9 НОЯБРЯ, НОЯН ТАПАН. 18 ноября в концертном зале состоится юбилейный концерт, посвященный 85-летию композитора Казароса Сарьяна. Как сообщили корреспонденту "НОЯН ТАПАН" в Госфилармонии, прозвучат произведения Сарьяна - "Паскалита", "Скрипичный концерт", симфоническое панно "Айастан". Концерт организован Союзом композиторов и музыковедов Армении и национальной комиссией по делам ЮНЕСКО в Армении.