«ԱՐԱՄ ԽԱՉԱՏՐՅԱՆ» ՀԱՄԵՐԳԱՍՐԱՀՈՒՄ ԿԿԱՅԱՆԱ ՂԱԶԱՐՈՍ ՍԱՐՅԱՆԻ<br /> 85-ԱՄՅԱԿԻՆ ՆՎԻՐՎԱԾ ՀՈԲԵԼՅԱՆԱԿԱՆ ՀԱՄԵՐԳ<br />
«ԱՐԱՄ ԽԱՉԱՏՐՅԱՆ» ՀԱՄԵՐԳԱՍՐԱՀՈՒՄ ԿԿԱՅԱՆԱ ՂԱԶԱՐՈՍ ՍԱՐՅԱՆԻ
85-ԱՄՅԱԿԻՆ ՆՎԻՐՎԱԾ ՀՈԲԵԼՅԱՆԱԿԱՆ ՀԱՄԵՐԳ
• 09-11-2005 18:15:00   | Հայաստան  |  Մշակույթ
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: Նոյեմբերի 18-ին «Արամ Խաչատրյան» համերգասրահում կկայանա կոմպոզիտոր Ղազարոս Սարյանի 85-ամյակին նվիրված հոբելյանական համերգ: Ինչպես նշված է Հայաստանի Պետական ֆիլհարմոնիկ նվագախմբից «ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ»-ին տրամադրված հաղորդագրությունում, համերգին Ֆիլհարմոնիկի նվագակցությամբ կհնչեն Ղազարոս Սարյանի ստեղծագործություններից` «Պասակալիա», «Ջութակի կոնցերտ», «Հայաստան» սիմֆոնիկ պաննո: Համերգն անցկացվում է Հայաստանի Կոմպոզիտորների եւ երաժշտագետների միության եւ Հայաստանում ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի գործերով ազգային հանձնաժողովի հետ համատեղ:

JUBILEE CONCERT DEDICATED TO GHAZAROS SARIAN'S 85th<br /> ANNIVERSARY TO BE HELD AT ARAM KHACHATRIAN CONCERT HALL<br />
JUBILEE CONCERT DEDICATED TO GHAZAROS SARIAN'S 85th
ANNIVERSARY TO BE HELD AT ARAM KHACHATRIAN CONCERT HALL
• 09-11-2005 18:15:00   | Armenia  |  Culture
YEREVAN, NOVEMBER 9, NOYAN TAPAN. A jubilee concert dedicated to composer Ghazaros Sarian's 85th anniversary will be held on November 18 at Aram Khachatrian concert hall. According to the report provided to Noyan Tapan by the Armenian State Philharmonic Orchestra, some works by Ghazaros Sarian, "Pasakalia, "Violin Concert," "Armenia" symphonic panno, will be performed at the concert to the accompaniment of the Orchestra. The concert is organized by the Armenian Union of Composers and Musicologists and National Commission on Issues of UNESCO in Armenia.