ՀՈՒՆԻՍԻ 1-ԻՆ ԵՐԵՎԱՆՈՒՄ ԿՄԵԿՆԱՐԿԻ «ՀԱՅԱՍՏԱՆՆ ԻՄ ՀԱՅՐԵՆԻՔՆ Է»<br /> ՀԱՆՐԱՊԵՏԱԿԱՆ ԵՐԻՏԱՍԱՐԴԱԿԱՆ ԵՐԿՐՈՐԴ ՓԱՌԱՏՈՆԸ<br />
ՀՈՒՆԻՍԻ 1-ԻՆ ԵՐԵՎԱՆՈՒՄ ԿՄԵԿՆԱՐԿԻ «ՀԱՅԱՍՏԱՆՆ ԻՄ ՀԱՅՐԵՆԻՔՆ Է»
ՀԱՆՐԱՊԵՏԱԿԱՆ ԵՐԻՏԱՍԱՐԴԱԿԱՆ ԵՐԿՐՈՐԴ ՓԱՌԱՏՈՆԸ
• 25-05-2005 15:30:00   | Հայաստան  |  Մշակույթ
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՄԱՅԻՍԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: Հունիսի 1-ին` Երեխաների իրավունքների պաշտպանության միջազգային օրը, Երեւանում կմեկնարկի «Հայաստանն իմ հայրենիքն է» հանրապետական երիտասարդական երկրորդ փառատոնը, որ կազմակերպել է ՀՀ մշակույթի եւ երիտասարդության հարցերի նախարարությունը: Ինչպես «ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ»-ի թղթակցին հայտնեց ՀՀ մշակույթի եւ երիտասարդության հարցերի փոխնախարար Լիլիթ Ասատրյանը, փառատոնի նպատակն է նպաստել երիտասարդների հայրենասիրական դաստիարակությանը, ազգային արժեքների պահպանմանն ու տարածմանը: Փառատոնի բացման օրը Ազատության հրապարակում տեղի կունենա կավճանկարի մրցույթ, այնուհետեւ կանցկացվի շքերթ Ազատության հրապարակից մինչեւ «Մոսկվա» կինոթատրոն: Փառատոնի շրջանակում հունիսի 17-19-ը կկայանա «Երտասարդություն, հիմնախնդիրներ, առաջխաղացում եւ հեռանկարներ» խորագրով համաժողով, որին կմասնակցեն Հայաստանի, Արցախի եւ Սփյուռքի երիտասարդներ: Փառատոնի փակումը տեղի կունենա նոյեմբերի 10-ին` Երիտասարդների միջազգային օրը:

"ARMENIA IS MY HOMELAND" SECOND REPUBLIC YOUTH FESTIVAL TO<br /> START IN YEREVAN ON JUNE 1<br /> START IN YEREVAN ON JUNE 1
"ARMENIA IS MY HOMELAND" SECOND REPUBLIC YOUTH FESTIVAL TO
START IN YEREVAN ON JUNE 1
• 25-05-2005 15:30:00   | Armenia  |  Culture
YEREVAN, MAY 25, NOYAN TAPAN. On June 1, the International Day of Children's Protection, the "Armenia is my Homeland" Second Republic Youth Festival will start in Yerevan. As Lilit Asatrian, the RA Deputy Minister of Culture and Youth Issues informed the Noyan Tapan correspondent, the goal of the festival is to support to the patriotic education of young people, securing and spreading of the national values. A compatition of chalk-paintings will take place on the Freedom Square on the opening day of the festival, then a march from the Freedom Square to the "Moscow" theatre will be held. Within the framework of a conference titled "Youth, Problems, Progress and Prospects" will take place on June 17-19, in which young people from Armenia, Artsakh and the Diaspora will participate. The closing of the festival will take place on November 10, the International Day of Youth.