ԵՐԵՎԱՆՈՒՄ ՀՅՈՒՐԱԽԱՂԵՐՈՎ ՀԱՆԴԵՍ ԿԳԱ ԿԱՆԱԴԱՀԱՅ ԱՇԽԱՐՀԱՀՌՉԱԿ<br /> ՕՊԵՐԱՅԻՆ ԵՐԳՉՈՒՀԻ ԻԶԱԲԵԼ ԲԱՅՐԱՔԴԱՐՅԱՆԸ<br />
ԵՐԵՎԱՆՈՒՄ ՀՅՈՒՐԱԽԱՂԵՐՈՎ ՀԱՆԴԵՍ ԿԳԱ ԿԱՆԱԴԱՀԱՅ ԱՇԽԱՐՀԱՀՌՉԱԿ
ՕՊԵՐԱՅԻՆ ԵՐԳՉՈՒՀԻ ԻԶԱԲԵԼ ԲԱՅՐԱՔԴԱՐՅԱՆԸ
• 20-05-2005 17:25:00   | Հայաստան  |  Մշակույթ
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՄԱՅԻՍԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: Հայաստանի Պետական ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի (ՀՊՖՆ) եւ Համազգային մշակութային միության հրավերով Երեւանում հյուրախաղերով հանդես կգա կանադահայ աշխարհահռչակ օպերային երգչուհի, Միլանի «Լա Սկալա», Նյու Յորքի «Մետրոպոլիտեն», Փարիզի «Բաստիլ» եւ այլ հանրահայտ օպերային թատրոնների մեներգչուհի Իզաբել Բայրաքդարյանը: Ինչպես «ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ»-ին հայտնում են ՀՊՖՆ-ից, երգչուհին մայիսի 25-ին եւ 27-ին «Արամ Խաչատրյան» համերգասրահում կներկայացնի Ռոսինիի «Սեւիլյան սափրիչը» օպերան` «Սերենադ» կամերային նվագախմբի, ՀՊՖՆ-ի փողային կազմի եւ «Հովեր» կամերային երգչախմբի մասնակցությամբ: Ներկայացումները նվիրվում են Իտալիայի Հանրապետության Ազգային տոնին:

С ГАСТРОЛЯМИ В ЕРЕВАНЕ ВЫСТУПИТ ВСЕМИРНО ИЗВЕСТНАЯ<br /> КАНАДСКАЯ ОПЕРНАЯ ПЕВИЦА АРМЯНСКОГО ПРОИСХОЖДЕНИЯ ИЗАБЕЛЬ<br /> БАЙРАКДАРЯН<br />
С ГАСТРОЛЯМИ В ЕРЕВАНЕ ВЫСТУПИТ ВСЕМИРНО ИЗВЕСТНАЯ
КАНАДСКАЯ ОПЕРНАЯ ПЕВИЦА АРМЯНСКОГО ПРОИСХОЖДЕНИЯ ИЗАБЕЛЬ
БАЙРАКДАРЯН
• 20-05-2005 17:25:00   | Армения  |  Культура
ЕРЕВАН, 20 МАЯ, НОЯН ТАПАН. По приглашению Государственного филармонического оркестра Армении и Общенационального культурного союза, в Ереване с гастролями выступит всемирно известная канадская певица армянского происхождения, солистка миланской "Ла Скала", нью-йоркской "Метрополитен", парижской "Бастил" и других известных оперных сцен Изабель Байракдарян. Как сообщают "НОЯН ТАПАН" из Государственного филармонического оркестра Армении (ГФОА), певица 25 и 27 мая в концертном зале "Арам Хачатурян" представит оперу Россини "Севильский цирюльник" с участием камерного ансамбля "Серенад", духового состава ГФОА и камерного хора "Овер". Спектакли посвящены Национальному празднику Республики Италия.