ԵՐԵՎԱՆՈՒՄ ՀՅՈՒՐԱԽԱՂԵՐՈՎ ՀԱՆԴԵՍ ԿԳԱ ԿԱՆԱԴԱՀԱՅ ԱՇԽԱՐՀԱՀՌՉԱԿ<br /> ՕՊԵՐԱՅԻՆ ԵՐԳՉՈՒՀԻ ԻԶԱԲԵԼ ԲԱՅՐԱՔԴԱՐՅԱՆԸ<br />
ԵՐԵՎԱՆՈՒՄ ՀՅՈՒՐԱԽԱՂԵՐՈՎ ՀԱՆԴԵՍ ԿԳԱ ԿԱՆԱԴԱՀԱՅ ԱՇԽԱՐՀԱՀՌՉԱԿ
ՕՊԵՐԱՅԻՆ ԵՐԳՉՈՒՀԻ ԻԶԱԲԵԼ ԲԱՅՐԱՔԴԱՐՅԱՆԸ
• 20-05-2005 17:25:00   | Հայաստան  |  Մշակույթ
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՄԱՅԻՍԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: Հայաստանի Պետական ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի (ՀՊՖՆ) եւ Համազգային մշակութային միության հրավերով Երեւանում հյուրախաղերով հանդես կգա կանադահայ աշխարհահռչակ օպերային երգչուհի, Միլանի «Լա Սկալա», Նյու Յորքի «Մետրոպոլիտեն», Փարիզի «Բաստիլ» եւ այլ հանրահայտ օպերային թատրոնների մեներգչուհի Իզաբել Բայրաքդարյանը: Ինչպես «ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ»-ին հայտնում են ՀՊՖՆ-ից, երգչուհին մայիսի 25-ին եւ 27-ին «Արամ Խաչատրյան» համերգասրահում կներկայացնի Ռոսինիի «Սեւիլյան սափրիչը» օպերան` «Սերենադ» կամերային նվագախմբի, ՀՊՖՆ-ի փողային կազմի եւ «Հովեր» կամերային երգչախմբի մասնակցությամբ: Ներկայացումները նվիրվում են Իտալիայի Հանրապետության Ազգային տոնին:

ISABEL BAYRAKDARIAN, CANADIAN ARMENIAN WORLD FAMOUS OPERA<br /> SINGER TO PERFORMANCE ON TOURS IN YEREVAN<br />
ISABEL BAYRAKDARIAN, CANADIAN ARMENIAN WORLD FAMOUS OPERA
SINGER TO PERFORMANCE ON TOURS IN YEREVAN
• 20-05-2005 17:25:00   | Armenia  |  Culture
YEREVAN, MAY 2O, NOYAN TAPAN. Isabel Bayrakdarian, a Canadian Armenian world famous opera singer, a soloist of the Milan "La Scala", New York "Metropoliten," Paris "Bastil" and other famous opera theatres will performance on tours in Yerevan, on the invitation of the Armenia State Philharmonic Orchestra and the National Cultural Union. As Noyan Tapan was informed from the ASPO, on May 25 and 27, in "Aram Khachatrian" concert hall the singer will perform Rossini's "Seville Barber" opera with the participation of the "Serenade" chamber orchestra, the ASPO brass band and the "Hover" chamber choir. The performances are dedicated to the National Holiday of the Republic of Italy.