ԵԱՀԿ-Ի ԵՐԵՎԱՆՅԱՆ ԳՐԱՍԵՆՅԱԿԻ ԱՋԱԿՑՈՒԹՅԱՄԲ ԱՆՑԿԱՑՎԵԼ Է<br /> ՕՐՀՈՒՍԻ ԿՈՆՎԵՆՑԻԱՅԻ ԲՆԱՊԱՀՊԱՆԱԿԱՆ ԴՐՈՒՅԹՆԵՐԻ ՈՒՍՈՒՄՆԱՍԻՐՄԱՆ<br /> ԵՐԿՕՐՅԱ ԴԱՍԸՆԹԱՑ<br />
ԵԱՀԿ-Ի ԵՐԵՎԱՆՅԱՆ ԳՐԱՍԵՆՅԱԿԻ ԱՋԱԿՑՈՒԹՅԱՄԲ ԱՆՑԿԱՑՎԵԼ Է
ՕՐՀՈՒՍԻ ԿՈՆՎԵՆՑԻԱՅԻ ԲՆԱՊԱՀՊԱՆԱԿԱՆ ԴՐՈՒՅԹՆԵՐԻ ՈՒՍՈՒՄՆԱՍԻՐՄԱՆ
ԵՐԿՕՐՅԱ ԴԱՍԸՆԹԱՑ
• 06-12-2005 17:50:00   | Հայաստան  |  Հասարակություն
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: ԵԱՀԿ-ի Երեւանյան գրասենյակի, «Բնապահպանության հանրային տեղեկատվական «Օրհուս» կենտրոն»-ի եւ «Շրջակա միջավայրի իրավական պահպանության կենտրոն» ՀԿ-ի կողմից փաստաբանների եւ դատավորների համար կազմակերպվել էր 2-օրյա դասընթաց «Հասարակության համար բնապահպանական հարցերի վերաբերյալ արդարադատության մատչելիությունը» թեմայով: Դասընթացի ավելի քան 40 մասնակիցներին, որոնց թվում կային փաստաբաններ, դատավորներ, ՀՀ կառավարության, Գլխավոր դատախազության, հասարակական եւ միջազգային կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ, ներկայացվել են Օրհուսի կոնվենցիայի հիմնական սկզբունքները: Ինչպես նշված է ԵԱՀԿ երեւանյան գրասենյակից «ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ»-ին տրամադրած հաղորդագրությունում, դասըթնացն ուղղված էր Օրհուսի կոնվենցիայի դրույթների կատարման ոլորտում մասնակիցների կարողությունները ամրապնդելուն եւ բնապահպանության ոլորտում որոշումների կայացման գործընթացում հասարակության մասնակցության անհրաժեշտության մասին իրազեկելուն:

ПРИ СОДЕЙСТВИИ ЕРЕВАНСКОГО ПРЕДСТАВИТЕЛЬСТВА ОБСЕ ПРОШЛИ<br /> ДВУХДНЕВНЫЕ КУРСЫ ИЗУЧЕНИЯ ПРИРОДООХРАННЫХ ПОЛОЖЕНИЙ КОНВЕНЦИИ<br /> ОРХУСА<br />
ПРИ СОДЕЙСТВИИ ЕРЕВАНСКОГО ПРЕДСТАВИТЕЛЬСТВА ОБСЕ ПРОШЛИ
ДВУХДНЕВНЫЕ КУРСЫ ИЗУЧЕНИЯ ПРИРОДООХРАННЫХ ПОЛОЖЕНИЙ КОНВЕНЦИИ
ОРХУСА
• 06-12-2005 17:50:00   | Армения  |  Общество
ЕРЕВАН, 6 ДЕКАБРЯ, НОЯН ТАПАН. Ереванское представительство ОБСЕ, "Общественный информационный цент по охране природы "Орхус" и ОО "Центр реального сохранения окружающей среды" организовали для адвокатов и судей двухдневные курсы на тему "Доступность для общества правосудия по природоохранным вопросам". Более чем 40 участникам курсов, в числе которых были адвокаты, судьи, представители правительства, Генеральной прокуратуры, общественных и международных организаций, были представлены основные принципы Орхусской конвенции. Как отмечено в сообщении, предоставленном "НОЯН ТАПАН" Ереванским представительством ОБСЕ, курсы направлены на укрепление способностей участников в сфере исполнения положений Орхусской конвенции и информирование о необходимости участия общества в процессе вынесения решений в сфере охраны природы.