ՀԻՄՆՎԵԼ Է ԴԱՍԱԿԱՆ ԵՐԱԺՇՏՈՒԹՅԱՆ ԲՆԱԳԱՎԱՌՈՒՄ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ<br /> ՆԱԽԱԳԱՀԻ ԵՐԻՏԱՍԱՐԴԱԿԱՆ ԱՄԵՆԱՄՅԱ ՄՐՑԱՆԱԿ<br />
ՀԻՄՆՎԵԼ Է ԴԱՍԱԿԱՆ ԵՐԱԺՇՏՈՒԹՅԱՆ ԲՆԱԳԱՎԱՌՈՒՄ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ
ՆԱԽԱԳԱՀԻ ԵՐԻՏԱՍԱՐԴԱԿԱՆ ԱՄԵՆԱՄՅԱ ՄՐՑԱՆԱԿ
• 01-12-2005 15:35:00   | Հայաստան  |  Մշակույթ
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ - ՀԱՅԵՐՆ ԱՅՍՕՐ: ՀՀ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի նոյեմբերի 30-ի հրամանագրով հիմնվել է դասական երաժշտության բնագավառում հանրապետության նախագահի երիտասարդական ամենամյա մրցանակ` երգեցողության եւ գործիքային կատարման անվանակարգերում: Յուրաքանչյուր անվանակարգում կշնորհվի մեկական մրցանակ` համանուն վկայագրի, շքանշանի եւ դրամական պարգեւի ձեւով: Ինչպես «ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ»-ին հայտնում են ՀՀ նախագահի մամլո գրասենյակից, մրցանակը հիմնվել է` հաշվի առնելով «Ռոբերտ Պողոսյան եւ որդիներ» հիմնադրամի անդամներ Ժան եւ Ալբերտ Պողոսյանների եւ «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի միջեւ կնքված համաձայնագիրը:

УЧРЕЖДЕНА ЕЖЕГОДНАЯ МОЛОДЕЖНАЯ ПРЕМИЯ ПРЕЗИДЕНТА РЕСПУБЛИКИ<br /> В ОБЛАСТИ КЛАССИЧЕСКОЙ МУЗЫКИ<br />
УЧРЕЖДЕНА ЕЖЕГОДНАЯ МОЛОДЕЖНАЯ ПРЕМИЯ ПРЕЗИДЕНТА РЕСПУБЛИКИ
В ОБЛАСТИ КЛАССИЧЕСКОЙ МУЗЫКИ
• 01-12-2005 15:35:00   | Армения  |  Культура
ЕРЕВАН, 1 НОЯБРЯ, НОЯН ТАПАН - АРМЯНЕ СЕГОДНЯ. По указу президента РА Роберта Кочаряна от 30 ноября учреждена ежегодная премия президента республики в области классической музыки по номинациям "вокал" и "инструментальное исполнение". В каждой номинации будет присуждаться по одному призу в виде свидетельства, ордена и денежной премии. Как сообщают "НОЯН ТАПАН" из пресс-службы президента РА, премия учреждена с учетом соглашения, заключенного между членами фонда "Робер Погосян и сыновья" Жаном и Альбером Погосянами и Общеармянским фондом "Айастан".