ԵՐԵՎԱՆՈՒՄ ՄԻՆՉԵՎ 2008 Թ.-Ի ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԸ ՊԵՏԲՅՈՒՋԵԻ ՄԻՋՈՑՆԵՐՈՎ<br /> ԸՆԴՀԱՆՈՒՐ ԱՌՄԱՄԲ ԿՀԻՄՆԱՆՈՐՈԳՎԻ 2464 ՎԵՐԵԼԱԿ<br />
ԵՐԵՎԱՆՈՒՄ ՄԻՆՉԵՎ 2008 Թ.-Ի ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԸ ՊԵՏԲՅՈՒՋԵԻ ՄԻՋՈՑՆԵՐՈՎ
ԸՆԴՀԱՆՈՒՐ ԱՌՄԱՄԲ ԿՀԻՄՆԱՆՈՐՈԳՎԻ 2464 ՎԵՐԵԼԱԿ
• 24-12-2007 19:40:00   | Հայաստան  |  Հասարակություն
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: ՀՀ կառավարությունը 3 մլրդ դրամ է հատկացրել Երեւանի վերելակային տնտեսության վերականգնման եւ անվտանգ շահագործման աշխատանքները կազմակերպելու նպատակով: Երեւանի քաղաքապետ Երվանդ Զախարյանը դեկտեմբերի 24-ի ասուլիսում հայտնեց, որ վերելակային պարկի արդիականացման ծրագիրը մայրաքաղաքի տարբեր համայնքներում արդեն մեկնարկել է. մինչեւ տարեվերջ կավարտվեն մոտ 400 վերելակների վերանորոգման աշխատանքները: Քաղաքապետի խոսքերով, պետբյուջեի միջոցներով ընդհանուր առմամբ կհիմնանորոգվի 2464 վերելակ: Վերանորոգման աշխատանքները ամբողջությամբ կավարտվեն 2008թ.-ի հոկտեմբերին:

В ЕРЕВАНЕ ДО ОКТЯБРЯ 2008 ГОДА НА СРЕДСТВА ГОСБЮДЖЕТА В<br /> ОБЩЕЙ СЛОЖНОСТИ БУДЕТ ОТРЕМОНТИРОВАНО 2464 ЛИФТА<br />
В ЕРЕВАНЕ ДО ОКТЯБРЯ 2008 ГОДА НА СРЕДСТВА ГОСБЮДЖЕТА В
ОБЩЕЙ СЛОЖНОСТИ БУДЕТ ОТРЕМОНТИРОВАНО 2464 ЛИФТА
• 24-12-2007 19:40:00   | Армения  |  Общество
ЕРЕВАН, 24 ДЕКАБРЯ, НОЯН ТАПАН. Правительство РА выделило 3 млрд драмов для восстановления и организации безопасной эксплуатации лифтового хозяйства. Мэр Еревана Ерванд Захарян сообщил на пресс-конференции 24 декабря, что программа модернизации лифтового парка столицы уже стартовала в различных общинах города: до конца года завершится ремонт примерно 400 лифтов. По словам мэра, на средства госбюджета, в общей сложности будет отремонтировано 2464 лифта. Вся работа полностью завершится в октябре 2008 года.