«ՀԱՅՐ ԵՎ ՈՐԴԻ ՄԱՐՏԻՐՈՍՅԱՆՆԵՐ» ՍՊԸ-Ի ՍԵՓԱԿԱՆԱՏԵՐԵՐԻՆ<br /> ՎԻՐԱՎՈՐԵԼՈՒ ԳՈՐԾՈՎ ՁԵՐԲԱԿԱԼՎԵԼ ԵՆ 3 ՀՈԳԻ<br />
«ՀԱՅՐ ԵՎ ՈՐԴԻ ՄԱՐՏԻՐՈՍՅԱՆՆԵՐ» ՍՊԸ-Ի ՍԵՓԱԿԱՆԱՏԵՐԵՐԻՆ
ՎԻՐԱՎՈՐԵԼՈՒ ԳՈՐԾՈՎ ՁԵՐԲԱԿԱԼՎԵԼ ԵՆ 3 ՀՈԳԻ
• 10-12-2007 22:30:00   | Հայաստան  |  Հասարակություն
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: Նոյեմբերի 28-ին «Հայր եւ որդի Մարտիրոսյաններ» ՍՊԸ-ին պատկանող «Մարմարի աշխարհ» խանութ-արտադրամասի մոտ զինված միջադեպի գործով ձերբակալվել են երեք անձ, հանգամանքները ճշտվում են: Այս մասին «ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ»-ը դեկտեմբերի 10-ին տեղեկացավ ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապի եւ լրատվության վարչությունից: Ըստ պաշտոնական աղբյուրի, նոյեմբերի 30-ին ոստիկանության բաժին էր ներկայացել 1985թ. ծնված Հմայակ Հ.-ն եւ հայտնել, որ նոյեմբերի 28-ին «Մարմարի աշխարհ» խանութ-արտադրամասի մոտ իրեն ամրակցված «Վիկինգ-ՄՌ-446» տիպի ատրճանակից կրակել է եւ դիմել փախուստի: Իսկ դեկտեմբերի 7-ին ոստիկանության բաժին է ներկայացել 1971թ. ծնված, նախկինում դատված Սարգիս Ղ.-ն եւ հայտնել, որ իր մոտ եղած «Մակարով» տիպի ատրճանակից Մարտիրոսյանների ուղղությամբ կրակել է, ոտքերի մասում վնասվածքներ պատճառել եւ դիմել փախուստի: Նույն օրը ոստիկանության բաժին է ներկայացել նաեւ 1985թ. ծնված Արման Մ.-ն եւ ներկայացրել «Վալտեր» տիպի գազային ատրճանակ: Ատրճանակներն առգրավվել եւ ուղարկվել են փորձաքննության: Հիշեցնենք, որ նոյեմբերի 28-ին, ժամը 16.30-ին ոստիկանության Մաշտոցի բաժնում հաղորդում էր ստացվել, որ ոտքերի մասում ստացած հրազենային վնասվածքներով հիվանդանոց են տեղափոխվել «Հայր եւ որդի Մարտիրոսյաններ» ՍՊԸ սեփականատերեր Կառլեն եւ Հրանտ Մարտիրոսյանները: Պարզվել էր, որ ժամը 16-ի սահմաններում Սիլիկյան թաղամասում գտնվող «Մարմարի աշխարհ» խանութ-արտադրամասի մոտ, դրամական պարտքի շուրջ ծագած վիճաբանության ժամանակ ոմն Արման եւ Համիկ ատրճանակներից կրակ են արձակել Մարտիրոսյանների ոտքերին եւ, դեպքի վայրում թողնելով «Մերսեդես-ՄԼ» մակնիշի ավտոմեքենան, դիմել փախուստի:

3 PERSONS ARRESTED IN CASE OF WOUNDING OWNERS OF "FATHER &<br /> SON MARTIROSIANS" LLC <br /> SON MARTIROSIANS" LLC
3 PERSONS ARRESTED IN CASE OF WOUNDING OWNERS OF "FATHER &
SON MARTIROSIANS" LLC
• 10-12-2007 22:30:00   | Armenia  |  Social
YEREVAN, DECEMBER 10, NOYAN TAPAN. Three persons have been arrested in connection with the November 28 armed incident at the "Marble World" store-workshop owned by Father & Son Martirosians LLC, and the details are being examined, NT was informed on December 10 by the RA Police PR and Information Department. According to the official source, Hmayak H, 22, came to the police unit on November 30 and said that on November 28 he fired from his "Viking-Mo-446" pistol at "Marble World" workshop-store and then took to flight. Sargis K., 36, a previously convicted person, came to the police unit on December 7 and said that he fired from his "Makarov" pistol at Martirosians, wounding them in legs and then he took to flight. On the same day, Arman M., 22, came to the police unit and handed over his "Walter" gas pistol. The pistols have been seized and sent for an expert examination. To recap, on November 28, at about 4:30 p.m. the Mashtots police unit received information that Karlen and Hrant Martirosians - the owners of Father & Son Martirosians LLC - received bullet wounds in their legs and were taken to hospital. It was found out that at about 4:00 p.m. a quarrel about a debt broke out at the "Marble World" store-workshop in Yerevan's Silikian district, during which two persons, Arman and Hamik, fired at legs of father and son Martirosians and took to flight, leaving their Mercedes car at the scene of the incident.