ՀՀ ԱԳ նախարարը պարգեւատրվել է Պատվո լեգեոնի շքանշանի բարձրագույն սպայի աստիճանով, ՀՀ Մշակույթի նախարարը, Երևանի քաղաքապետը և Ֆրանսիայում Հայաստանի դեսպանը՝ Ազգային շքանշանի սպայի աստիճանով
• 10-10-2011 12:20:23   | Հայաստան  |  Քաղաքական
Ֆրանսիայի Հանրապետության նախագահի՝ Հայաստան կատարած պետական այցի առիթով, ՀՀ Արտաքին գործերի նախարարին շնորհվեց Պատվո լեգեոնի շքանշանի բարձրագույն սպայի աստիճան, որը ֆրանսիական առաջին կայսրության օրոք հիմնադրված սույն շքանշանի ամենաբարձր աստիճաններից մեկն է։ Ըստ Հայաստանում Ֆրանսիայի դեսպանության մամլո հաղորդագրության, ՀՀ Մշակույթի նախարարը, Երեւանի քաղաքապետը եւ Ֆրանսիայում Հայաստանի դեսպանը ֆրանսիական իշխանությունների կողմից արժանացան Արժանիքի համար Ազգային շքանշանի սպայի աստիճանին՝ ի նշան երախտագիտության հայ-ֆրանսիական հարաբերությունների զարգացման գործում նրանց ներդրած ավանդի համար։

Armenian Foreign Minister Edward Nalbandyan was awarded with a degree of officer of the Order of Legion of Honor, Armenia’s Minister of Culture, Yerevan Mayor and Armenian Ambassador to France were awarded with a degree of officer of National Order
• 10-10-2011 12:20:23   | Armenia  |  Politics
Armenian Foreign Minister Edward Nalbandyan was awarded with a degree of officer of the National Order of Legion of Honor on the ocassion of the offical visit of French President to Armenia. According to the press office of France's embassy to Armenia, Armenia’s Minister of Culture, Yerevan Mayor and Armenian Ambassador to France were awarded with a degree of officer of National Order for their contribution to the development of Armenian-French relations by the French authorities.