Հայաստանի եւ Ռուսաստանի կառավարությունների միջեւ կստորագրուի<br /> առեւտրային ներկայացուցչությունների փոխադարձ հիմնադրման մասին<br /> համաձայնագիր<br />
Հայաստանի եւ Ռուսաստանի կառավարությունների միջեւ կստորագրուի
առեւտրային ներկայացուցչությունների փոխադարձ հիմնադրման մասին
համաձայնագիր
• 15-04-2010 15:56:00   | Հայաստան  |  Տնտեսութիւն
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ԱՊՐԻԼԻ, ՆՈՅԵԱՆ ՏԱՊԱՆ: Հայաստանի Հանրապետութեան եւ Ռուսաստանի Դաշնութեան կառավարությունների միջեւ կստորագրուի առեւտրային ներկայացուցչությունների փոխադարձ հիմնադրման մասին համաձայնագիր: Ինչպէս ՀՀ կառավարութեան ապրիլի 15-ի նիստում նշեց էկոնոմիկայի փոխնախարար Մուշեղ Թումասյանը, դեռեւս 1992թ.-ին ստորագրուած էր նման համաձայնագիր, սակայն նորը առաւել է հստակեցնում փոխհարաբերությունները. մասնաւորապէս, ամրագրում է երկու երկրների առեւտրային ներկայացուցիչների հիմնական գործառոյթները: Ըստ փոխնախարարի, համաձայնագիրը հստակեցնում է նաեւ երկու երկրներում ներկայացուցչությունների եւ դրանց անձնակազմերի կարգավիճակը: Առեւտրային ներկայացուցչությունները կնպաստեն երկու երկրների առեւտրատնտեսական կապերի զարգացմանը, ֆիզիկական եւ իրաւաբանական անձանց մասնակցութեանը ՌԴ-ում եւ Հայաստանում կազմակերպւող միջազգային առեւտրական ու արդիւնաբերական ցուցահանդեսներին:

Между правительствами России и Армении будет подписано<br /> соглашение о взаимном основании торговых представительств<br />
Между правительствами России и Армении будет подписано
соглашение о взаимном основании торговых представительств
• 15-04-2010 15:56:00   | Армения  |  Экономика
ЕРЕВАН, 15 АПРЕЛЯ, НОЯН ТАПАН. Между правительствами Российской Федерации и Республики Армения будет подписано соглашение о взаимном основании торговых представительств. Как сообщил на заседании правительства 15 апреля замминистра экономики Мушег Тумасян, еще в 1992 году было подписано подобное соглашение, однако новое соглашение более упрощает отношения, в частности, утверждаются основные функции торговых представителей двух стран. По мнению замминистра, соглашение упрощает также статус представительств в двух странах и их персонала. Торговые представительства будут способствовать развитию торгово-промышленных связей между двумя странами, участию физических и юридических лиц на организованных в РФ и РА международных торговых и промышленных выставках.