Պաշտօնական այցով ԼՂՀ-ում է գտնւում Մերձդնեստրի Մոլդովական<br /> Հանրապետութեան արտգործնախարարութեան պատուիրակութիւնը<br />
Պաշտօնական այցով ԼՂՀ-ում է գտնւում Մերձդնեստրի Մոլդովական
Հանրապետութեան արտգործնախարարութեան պատուիրակութիւնը
• 26-10-2009 13:58:00   | Հայաստան  |  Քաղաքական
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 26 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ՆՈՅԵԱՆ ՏԱՊԱՆ: Եռօրյա պաշտօնական այցով Ստեփանակերտում է գտնւում Մերձդնեստրի Մոլդովական Հանրապետութեան արտաքին գործերի նախարարութեան պատուիրակութիւնը` արտաքին գործերի նախարար Վլադիմիր Յաստրեբչակի գլխաւորութեամբ: Ըստ ԼՂՀ ԱԳՆ-ի Մամուլի ծառայութեան, հոկտեմբերի 25-ին, մշակոյթային ծրագրի շրջանակներում, հիւրերը ծանօթացել են Տիգրանակերտում իրականացyող պեղումներին, ապա եղել Գանձասարի միջնադարեան վանքում:

Delegation of Moldavian Republic of Transdniestria Foreign<br /> Ministry in NKR on official visit<br />
Delegation of Moldavian Republic of Transdniestria Foreign
Ministry in NKR on official visit
• 26-10-2009 13:58:00   | Armenia  |  Politics
STEPANAKERT, OCTOBER 26, NOYAN TAPAN. A delegation of the Foreign Ministry of Moldavian Republic of Transdniestria led by Foreign Minister Vladimir Yastrebchak is in Stepanakert on a three-day official visit. According to the NKR Foreign Ministry Press Service, the guests got acquainted with the excavations done in Tigranakert, then visited Gandzasar medieval monastery on October 25, within the framework of cultural programs.