Ադրբեջանական կողմի յայտարարութիւնները ուղարկւում են մեխանիկօրէն եւ արդէն նախանշուած համակարգչային ծրագրաւորմամբ, ասում է ՀՀ Պն-ի ներկայացուցիչը<br /> <br />
Ադրբեջանական կողմի յայտարարութիւնները ուղարկւում են մեխանիկօրէն եւ արդէն նախանշուած համակարգչային ծրագրաւորմամբ, ասում է ՀՀ Պն-ի ներկայացուցիչը
• 22-04-2011 16:29:30   | Հայաստան  |  Քաղաքական
Ադրբեջանի ամենօրեայ յայտարարութիւնները, թէ իբր հայկական կողմը խախտել է հրադադարի ռեժիմը, անգամ առաջին հայեացքից շատ զաւեշտական են: Ըստ ՀՀ պաշտպանութեան նախարարի մամուլի քարտուղար Դաւիթ Կարապետեանի, Ադրբեջանի ապատեղեկատուութեան գրչակները անգամ մոռանում են տեխնիկական հնարքներ գործադրել, որպէսզի քօղարկեն իրենց տեղեկատուութեան շինծու լինելը: Ասուածի վկայութիւն են ադրբեջանական 1news.az լրատուամիջոցի ապրիլ ամսուայ հաղորդագրութիւնները. ապրիլի 7-ին, 11-ին, 14-ին, 15-ին, 18-ին, 22-ին հրադադարի ռեժիմի խախտման արձանագրում մշտապէս ժամը 10:04-ին ու մշտապէս Ֆիզուլիի շրջանում, կամ ապրիլի 4-ին, 5-ին, 19-ին հրադադարի ռեժիմի խախտման արձանագրում մշտապէս 09:56-ին ու մշտապէս Թարթառի շրջանում: Այս ամէնը, ինչպէս նշել է Դ.Կարապետեանը, խօսում է այն մասին, որ այդ յայտարարութիւնները ուղարկւում են մեխանիկօրէն եւ արդէն նախանշուած համակարգչային ծրագրաւորմամբ:

Заявления азербайджанской стороны распространяются автоматически и заранее запрограммированы в компьютерах, - говорит представитель Минобороны РА<br />
Заявления азербайджанской стороны распространяются автоматически и заранее запрограммированы в компьютерах, - говорит представитель Минобороны РА
• 22-04-2011 16:29:30   | Армения  |  Политика
Ежедневные заявления Азербайджана о том, что, якобы, армянская сторона нарушает режим прекращения огня, даже с первого взгляда крайне комичны. По словам пресс-секретаря министра Обороны РА Давида Карапетяна, составители азербайджанской дезинформации порой даже забывают применять технические приемы, чтобы завуалировать ложность своей информации. Свидетельством сказанного являются сообщения 1news.az, распространенные 7, 11, 14, 15, 18, 22 апреля: нарушения режима перемирия постоянно помечены одним и тем же временем - 10:04 часов и постоянно в Физулинском районе. Или, за 4, 5, 19 апреля - точно в 09:56 и неизменно в районе Тартара. Все это распространяется автоматически и уже по заранее настроенной компьютерной программе