ԲՀԿ-ն եւ ԺԿ-ն ԿԸՀ-ին են ներկայացրել Երեւանի աւագանու անդամի<br /> թեկնածուների ընտրական ցուցակները<br />
ԲՀԿ-ն եւ ԺԿ-ն ԿԸՀ-ին են ներկայացրել Երեւանի աւագանու անդամի
թեկնածուների ընտրական ցուցակները
• 20-03-2009 20:00:00   | Հայաստան  |  Քաղաքական
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՄԱՐՏԻ, ՆՈՅԵԱՆ ՏԱՊԱՆ: Երեւանի աւագանու մայիսի 31-ին կայանալիք ընտրութիւններին մասնակցելու համար մարտի 20-ին Հայաստանի կենտրոնական ընտրական յանձնաժողով աւագանու անդամի թեկնածուների ընտրական ցուցակի գրանցման համար անհրաժեշտ փաստաթղթեր են ներկայացրել «Բարգաւաճ Հայաստան» կուսակցութիւնն ու Ժողովրդական կուսակցութիւնը: Այս մասին «ՆՏ»-ին յայտնեց ԿԸՀ-ի մամլոյ քարտուղար Տաթեւ Օհանյանը: «Բարգաւաճ Հայաստան» կուսակցութեան թեկնածուների ընտրական ցուցակը, որը բաղկացած է 122 քաղաքացուց, գլխաւորում է ՀՀ առողջապահութեան նախարար Յարութիւն Քուշկյանը: Ցուցակի 2-րդ համարն է ՀՀ ԱԺ պատգամաւոր, ԱԺ մարդու իրաւունքների պաշտպանութեան եւ հանրային հարցերի մշտական յանձնաժողովի նախագահ Մխիթար Մնացականեանը, 3-ը` ԵՊՀ կենսաբանական ֆակուլտետի գենետիկայի եւ բջջաբանութեան ամբիոնի դասախօս Մարգարիտա Մաթեւոսեանը: Ժողովրդական կուսակցութեան ցուցակում ընդգրկուած անձանց թիւը 20 է: Ցուցակի 1-ին համարն է ԺԿ առաջնորդ Տիգրան Կարապետեանը, 2-ը` կուսակցութեան քաղաքական խորհրդի նախագահ Արտակ Յարութիւնեյանը, 3-ը` Հայ-ռուսական (Սլավոնական) համալսարանի բժշկական-կենսաբանական ֆակուլտետի դեկան Հրաչիկ Վարդապետեանը:

PAP and People's Party submit electoral lists of their<br /> candidates for Yerevan Council of Elders to CEC <br />
PAP and People's Party submit electoral lists of their
candidates for Yerevan Council of Elders to CEC
• 20-03-2009 20:00:00   | Armenia  |  Politics
YEREVAN, MARCH 20, NOYAN TAPAN. "Prosperous Armenia" Party (PAP) and the People's Party on March 20 submitted the documents necessary for registration on the electoral list of candidates for Yerevan Council of Elders. The documents were submitted to the Central Electoral Commission (CEC) of Armenia with the aim of running in the May 31 elections of Yerevan Council of Elders, NT was informed spokeswoman for CEC Tatev Ohanian. 122 citizens have been included in PAP's electoral list which is led by RA minister of health Harutyun Kushkian. Number 2 on the list is National Assembly deputy, chairman of the NA Standing Committee of Human Rights Defence and Public Issues Mkhitar Mnatsakanian, and number 3 is lecturer of Yerevan State University's Department of Biology Margarita Matevosian. 20 persons have been included in the electoral list of the People's Party. Number 1 is the leader of the People's Party Tigran Karapetian, number 2 is the chairman of the party's political board Artak Harutyunian, and number 3 is the dean of Armenian-Russian (Slavonic) University's Medical-Biological Department Hrachik Vardapetian.