«Բարգաւաճ Հայաստան» կուսակցութիւնը չի անցնելու ընդդիմադիր<br /> դաշտ,- պնդում է Գագիկ Ծառուկեանի մամլոյ քարտուղարը<br />
«Բարգաւաճ Հայաստան» կուսակցութիւնը չի անցնելու ընդդիմադիր
դաշտ,- պնդում է Գագիկ Ծառուկեանի մամլոյ քարտուղարը
• 23-01-2009 16:30:00   | Հայաստան  |  Քաղաքական
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՅՈՒՆՎԱՐԻ, ՆՈՅԵԱՆ ՏԱՊԱՆ: «Բարգաւաճ Հայաստան» կուսակցութեան (ԲՀԿ) նախագահ Գագիկ Ծառուկեանի մամլոյ քարտուղար Խաչիկ Գալստեանը յունվարի 23-ի ասուլիսում կրկին հերքեց մամուլում շրջանառուող այն տեղեկությունները, թէ ԲՀԿ-ում պատրաստւում են դուրս գալ իշխանական կոալիցիայից եւ անցնել ընդդիմադիր դաշտ: Նա իրականութեանը չհամապատասխանող որակեց նաեւ այն լուրերը, թէ իբր Հայաստանի նախկին նախագահ Ռոբերտ Քոչարեանը պատրաստւում է գլխաւորել ԲՀԿ-ն եւ իբր Գ.Ծառուկյանն ունի վարչապետ դառնալու հավակնություն: Խ.Գալստեանը կտրականապէս հերքեց նաեւ այն տեղեկութիւնը, թէ «Նուբարաշէնի ավտոշուկան Գ.Ծառուկեանի նախաձեռնութեամբ շուտով փակվելու է եւ տեղափոխվելու է Աբովեան քաղաք»: «Ինձ համար անհասկանալի է, թէ ով եւ ինչ նպատակով է տարածում նման կեղծ լուրեր. ինչ լինում է Աբովեանում` կապում են ԲՀԿ-ի առաջնորդի անուան հետ»,- տարակուսեց Գ.Ծառուկեանի ներկայացուցիչը: Խ.Գալստեանը յայտնեց, որ ԲՀԿ-ի փետրուարի 12-ին կայանալիք համագումարին ընդառաջ ներկայումս անցկացւում են կուսակցութեան տարածքային կազմակերպութիւնների կոնֆերանսները: Նա չմասնավորեցրեց, թէ ինչպիսի հարցեր են լինելու համագումարի օրակարգում:

Bargavach Hayastan Party will not go over to opposition<br /> field, Gagik Tsarukian's Spokesperson affirms<br />
Bargavach Hayastan Party will not go over to opposition
field, Gagik Tsarukian's Spokesperson affirms
• 23-01-2009 16:30:00   | Armenia  |  Politics
YEREVAN, JANUARY 23, NOYAN TAPAN. Khachik Galstian, the Spokesperson of Bargavach Hayastan (Prosperous Armenia) Party Chairman Gagik Tsarukian, at the January 23 press conference again refuted the information in press that allegedly BH is leaving the power coalition and going over to the opposition field. He also classed as not corresponding to reality the rumors that allegedly former RA President Robert Kocharian is going to head BH and allegedly Gagik Tsarukian pretends on Prime Minister's post. K. Galstian also categorically refuted the information that "Nubarashen car market will be closed soon on G. Tsarukian's initiative and will be moved to the town of Abovian." "I do not understand who and for what purpose spreads such false rumors: whatever happens in Abovian, they connect it with BH leader's name," G. Tsarukian's representative said. K. Galstian said that on the threshold of the BH February 12 congress conferences of party's territorial organizations are held at present. He did not render it more clear that issues will be on the congress agenda.