ՖՐԱՆՍԻԱԿԱՆ «CREDIT AGRICOLE» ԲԱՆԿԱՅԻՆ ԽՈՒՄԲԸ ՀԱՅԿԱԿԱՆ<br /> «ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ» ԲԱՆԿԻՆ ՏՐԱՄԱԴՐԵԼ Է 42 ՄԼՆ ԱՄՆ ԴՈԼԱՐ<br />
ՖՐԱՆՍԻԱԿԱՆ «CREDIT AGRICOLE» ԲԱՆԿԱՅԻՆ ԽՈՒՄԲԸ ՀԱՅԿԱԿԱՆ
«ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ» ԲԱՆԿԻՆ ՏՐԱՄԱԴՐԵԼ Է 42 ՄԼՆ ԱՄՆ ԴՈԼԱՐ
• 04-11-2008 18:50:00   | Հայաստան  |  Տնտեսութիւն
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ՆՈՅԵԱՆ ՏԱՊԱՆ: Աշխարհի խոշորագոյն բանկերից մէկի` ֆրանսիական «Credit Agricole», բանկային խմբի, կողմից «ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ» բանկին տրամադրվել է 42 մլն ԱՄՆ դոլարի վարկ: Ինչպէս յայտնեցին «ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ» բանկից, վարկը վերջինիս հնարաւորութիւն կտայ աւելացնել Հայաստանի տնտեսութեան իրական յատուածում փոքր եւ միջին բիզնեսի վարկաւորման ծաւալները: «ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ» բանկն ստեղծուել է 1996թ.-ին` «TACIS» ծրագրի շրջանակներում: 2006թ.-ին ֆրանսիական «Credit Agricole» բանկային խումբը դարձել է հայկական բանկի բաժնետէր: Այսօր այն իր 31 մասնաճիւղերով գործունէութիւն է ծաւալում Հայաստանի բոլոր մարզերում` աւելի քան 248 հազար յաճախորդների տրամադրելով ժամանակակից ունիվերսալ բանկային ծառայութիւններ: «ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ» բանկի ընդհանուր կապիտալը 2008թ.-ի սեպտեմբերի 30-ի դրութեամբ կազմել է մօտ 25 մլրդ դրամ (աւելի քան 81 մլն 747,4 ԱՄՆ դոլար), իսկ շահոյթի մեծութիւնը տարուայ սկզբից` աւելի քան 3 մլրդ դրամ: Բանկի ակտիւների ծաւալը կազմել է աւելի քան 113 մլրդ ՀՀ դրամ:

ФРАНЦУЗСКАЯ БАНКОВСКАЯ ГРУППА "CREDIT AGRICOLE"<br /> ПРЕДОСТАВИЛА АРМЯНСКОМУ БАНКУ "АКБА-КРЕДИТ АГРИКОЛЬ" КРЕДИТ В 42<br /> МЛН ДОЛЛАРОВ США<br /> ПРЕДОСТАВИЛА АРМЯНСКОМУ БАНКУ "АКБА-КРЕДИТ АГРИКОЛЬ" КРЕДИТ В 42
МЛН ДОЛЛАРОВ США
ФРАНЦУЗСКАЯ БАНКОВСКАЯ ГРУППА "CREDIT AGRICOLE"
ПРЕДОСТАВИЛА АРМЯНСКОМУ БАНКУ "АКБА-КРЕДИТ АГРИКОЛЬ" КРЕДИТ В 42
• 04-11-2008 18:50:00   | Армения  |  Экономика
ЕРЕВАН, 4 НОЯБРЯ, НОЯН ТАПАН. Один из крупнейших банков мира - французская банковская группа "Credit Agricole", предоставила банку "АКБА-КРЕДИТ АГРИКОЛЬ" кредит на сумму в 42 млн долларов США. Как сообщили из банка, кредит позволит увеличить объемы кредитования малого и среднего бизнеса в реальном секторе экономики Армении. Банк "АКБА-КРЕДИТ АГРИКОЛЬ" создан в 1996 году в рамках программы "TACIS". В 2006 французская банковская группа "Crelbn Agricole" стала акционером армянского банка. Сегодня последний имеет 31 филиал во всех областях Армении, предоставляя более чем 248 тысячам клиентов современные универсальные банковские услуги. Общий капитал банка "АКБА-КРЕДИТ АГРИКОЛЬ" по состоянию на 30 сентября 2008 года составляет примерно 25 млрд драмов (более чем 81 млн 747,4 доллара США), а величина прибыли с начала года - более чем 3 млрд драмов. Объем активов банка составил более чем 113 млрд драмов РА.