ԱՌՈՂՋԱՊԱՀՈՒԹԵԱՆ ՆԱԽԱՐԱՐՈՒԹԻՒՆԸ ԱՒԵԼԻ ՔԱՆ 1 ՏԱՐԻ Է ՉԻ<br /> ԶԲԱՂՒՈՒՄ ՍՆՆԴԻ ՈՐԱԿԻ ՎԵՐԱՀՍԿՈՂՈՒԹՅԱՄԲ<br />
ԱՌՈՂՋԱՊԱՀՈՒԹԵԱՆ ՆԱԽԱՐԱՐՈՒԹԻՒՆԸ ԱՒԵԼԻ ՔԱՆ 1 ՏԱՐԻ Է ՉԻ
ԶԲԱՂՒՈՒՄ ՍՆՆԴԻ ՈՐԱԿԻ ՎԵՐԱՀՍԿՈՂՈՒԹՅԱՄԲ
• 16-11-2007 16:50:00   | Հայաստան  |  Հասարակութիւն
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ՆՈՅԵԱՆ ՏԱՊԱՆ: ՀՀ Առողջապահութեան նախարարութիւնն արդէն մէկ տարուց աւելի է չի զբաղւում սննդի վերահսկողությամբ: Ինչպէս «ՆՈՅԵԱՆ ՏԱՊԱՆ»-ի թղթակցին յայտնեցին նախարարութիւնից, այդ գործառոյթը ներկայումս իրականացնում է ՀՀ Գիւղատնտեսութեան նախարարութիւնը: Նշենք, որ ըստ ոստիկանութեան, հիմնաւոր կասկած կայ, որ քլորացված է ոչ միայն «Նոյ», այլեւ «Բջնի» հանքային ջուրը, եւ դրանց նմուշ-օրինակները ուղարկուել են ՀՀ Առողջապահութեան եւ Առեւտրի ու արդիւնաբերական զարգացման նախարարութիւններ, որտեղից փորձագիտական եզրակացութիւնները կստացուեն մօտ ապագայում: Յիշեցնենք, որ ՀՀ Ոստիկանութեան Կազմակերպուած հանցագործութեան դէմ պայքարի` 6-րդ, վարչութեան աշխատակիցները «Բջնի» հանքային ջրերի գործարանից առգրաւուել էին համակարգիչները, ինչի պատճառով գործարանը մէկ շաբաթից աւելի չէր աշխատում: «Սիլ Կոնցեռն»-ի գրասենեակից «ՆՈՅԵԱՆ ՏԱՊԱՆ»-ի թղթակցին յայտնեցին, որ թէեւ համակարգիչները չեն վերադարձուել, այդուհանդերձ գործարանն արդէն սկսել է աշխատել:

MINISTRY OF HEALTH HAS NOT BEEN ENGAGED IN CONTROL OVER<br /> FOODSTUFFS' QUALITY FOR MORE THAN ONE YEAR<br />
MINISTRY OF HEALTH HAS NOT BEEN ENGAGED IN CONTROL OVER
FOODSTUFFS' QUALITY FOR MORE THAN ONE YEAR
• 16-11-2007 16:50:00   | Armenia  |  Social
YEREVAN, NOVEMBER 16, NOYAN TAPAN. The RA Ministry of Health has not been engaged in control over foodstuffs' quality for more than one year. As Noyan Tapan correspondent was informed by the Ministry, currently the RA Ministry of Agriculture performs that function. It should be mentioned that there is a grounded suspicion that not only the Noy water, but also the Bjni mineral water is chlorinated, and their samples have been sent to the RA Ministries of Health and Trade and Economic Development, from where expert conclusions will be received in the nearest future. It should be mentioned that the employees of the RA Police 6th detachment on fighting organized crime had confiscated computers from the Bjni mineral waters factory, because of which the factory had not been working for more than a week. Noyan Tapan correspondent was informed by Sil Concern's Office that though the computers have not been returned, nevertheless, the factory is already working.