ԼԵՒՈՆ ԳՈՒԼԵԱՆԻ ԴԻԱԿԻ ՄԱՍԻՆ ԵՒՐՈՊԱՑԻ ՓՈՐՁԱԳԷՏՆԵՐԻ<br /> ԵԶՐԱԿԱՑՈՒԹԻՒՆԸ ՎԵՐՋԱՊԷՍ ՈՒՂԱՐԿՈՒԵԼ Է ՀԱՅԱՍՏԱՆ <br />
ԼԵՒՈՆ ԳՈՒԼԵԱՆԻ ԴԻԱԿԻ ՄԱՍԻՆ ԵՒՐՈՊԱՑԻ ՓՈՐՁԱԳԷՏՆԵՐԻ
ԵԶՐԱԿԱՑՈՒԹԻՒՆԸ ՎԵՐՋԱՊԷՍ ՈՒՂԱՐԿՈՒԵԼ Է ՀԱՅԱՍՏԱՆ
• 05-11-2007 22:40:00   | Հայաստան  |  Հասարակութիւն
ԵՐԵՎԱՆ, 05 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ՆՈՅԵԱՆ ՏԱՊԱՆ: Ակնկալւում է, որ ՀՀ գլխաւոր դատախազութիւնը առաջիկայ օրերին կստանայ Լեւոն Գուլեանի դիակի դատաբժշկական փորձաքննության եզրակացութիւնը` կատարուված եւրոպացի մասնագէտների կողմից: Ինչպէս «ՆՈՅԵԱՆ ՏԱՊԱՆ»-ի թղթակցին յայտնեց ՀՀ գլխաւոր դատախազի մամուլի քարտուղար Սոնա Տռուզյանը, եզրակացութիւնը Հայաստան է ուղարկուել հոկտեմբերի 30-ին, ինչի մասին ՀՀ գլխաւոր դատախազի հետ օրերս կայացած հանդիպմանը հաւաստիացրել է ԵԱՀԿ երեւանեան գրասենեակի մարդու իրաւունքների հարցերով պատասխանատու Սիլվիա Պոգոլշան: Լեւոն Գուլեանը զոհուել էր մայիսի 12-ին չպարզված հանգամանքներում վայր ընկնելով ՀՀ ոստիկանութեան վարչական շէնքի երրորդ հարկի պատուհանից: Յայտնւում է, որ Սիլվիա Պոգոլշան ՀՀ գլխաւոր դատախազին շնորհակալութիւն է յայտնել տուժող կողմի ցանկությամբ ԵԱՀԿ երեւանեան գրասենեակի կողմից հրաւիրուած միջազգային փորձագէտների աշխատանքին աջակցելու համար: Լ.Գուլեանի մահուան կապակցութեամբ յարուցուած քրէական գործի նախաքննութիւնը շարունակւում է:

ЗАКЛЮЧЕНИЕ ЕВРОПЕЙСКИХ ЭКСПЕРТОВ ОТНОСИТЕЛЬНО ТРУПА ЛЕВОНА<br /> ГУЛЯНА НАКОНЕЦ ПОСЛАНО В АРМЕНИЮ<br />
ЗАКЛЮЧЕНИЕ ЕВРОПЕЙСКИХ ЭКСПЕРТОВ ОТНОСИТЕЛЬНО ТРУПА ЛЕВОНА
ГУЛЯНА НАКОНЕЦ ПОСЛАНО В АРМЕНИЮ
• 05-11-2007 22:40:00   | Армения  |  Общество
ЕРЕВАН, 5 НОЯБРЯ, НОЯН ТАПАН. Ожидается, что Генпрокуратура РА в ближайшие дни получит заключение судебно-медицинской экспертизы относительно трупа Левона Гуляна, проведенной европейскими специалистами. Как сообщила корреспонденту "НОЯН ТАПАН" пресс-секретарь Генпрокурора Сона Трузян, заключение выслано в Армению 30 октября, о чем на состоявшейся на днях встрече с Генпрокурором РА заверила ответственная по вопросам прав человека Ереванского представительства ОБСЕ Сильвия Поголша. Левон Гулян погиб 12 мая при невыясненных обстоятельствах, выпав из окна третьего этажа административного корпуса Полиции РА. Сообщается, что Сильвия Поголша поблагодарила Генпрокурора РА за содействие работе международных экспертов, приглашенных представительством по просьбе пострадавшей стороны. Следствие по уголовному делу о смерти Гуляна продолжается.