ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ 16-ԻՆ ԵՐԵՒԱՆԻ ԿԱՄԵՐԱՅԻՆ ԹԱՏՐՈՆՈՒՄ ԿԿԱՅԱՆԱՅ ՌՈՒԲԷՆ<br /> ՓԱՇԻՆՅԱՆԻ ՆՈՐ ԺՈՂՈՎԱԾՈՒԻ ՀԱՅՏԱՀԱՆԴԵՍԸ<br />
ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ 16-ԻՆ ԵՐԵՒԱՆԻ ԿԱՄԵՐԱՅԻՆ ԹԱՏՐՈՆՈՒՄ ԿԿԱՅԱՆԱՅ ՌՈՒԲԷՆ
ՓԱՇԻՆՅԱՆԻ ՆՈՐ ԺՈՂՈՎԱԾՈՒԻ ՀԱՅՏԱՀԱՆԴԵՍԸ
• 13-09-2007 16:20:00   | Հայաստան  |  Մշակոյթ
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ՆՈՅԵԱՆ ՏԱՊԱՆ: Երեւանի Կամերային թատրոնում սեպտեմբերի 16-ին կկայանայ Ռուբէն Փաշինյանի չորրորդ` «պռոստո» (ռուսերէն) ժողովածուի հայտահանդեսը: Գրողի նոր ժողովածուում ընդգրկուած են ռուսական ինտերնետ-մրցոյթների մասնակից եւ մրցանակակիր ստեղծագործութիւններ: Այս ժողովածուն «PR» ցիկլի եզրափակիչ գիրքն է: Առաջին երեքը` «Համր մարգարեն», «C.M.C.» եւ «PR», ինչպէս նաեւ «PR» աուդիոգիրքը նախկինում արդէն ներկայացուել են հայ եւ ռուս ընթերցողի դատին: Վերջին նախագծում` «PR» աուդիոգրքում, Ռ.Փաշինյանի ստեղծագործությունները հնչում են Ռուսաստանի, ԱՄՆ-ի, Ուկրաինայի եւ Մեծ Բրիտանիայի բանաստեղծ-արձակագիրների կատարմամբ: Այդ չորս գրքերի մոտիվներով գրուել է պիես («Եռատում կամ... Իլիոն-2»), որը շուտով կներկայացուի հայ, իսկ աւելի ուշ նաեւ ռուս հանդիսատեսի դատին:

16-ГО СЕНТЯБРЯ В ЕРЕВАНСКОМ КАМЕРНОМ ТЕАТРЕ СОСТОИТСЯ<br /> ПРЕЗЕНТАЦИЯ НОВОГО СБОРНИКА РУБЕНА ПАШИНЯНА<br />
16-ГО СЕНТЯБРЯ В ЕРЕВАНСКОМ КАМЕРНОМ ТЕАТРЕ СОСТОИТСЯ
ПРЕЗЕНТАЦИЯ НОВОГО СБОРНИКА РУБЕНА ПАШИНЯНА
• 13-09-2007 16:20:00   | Армения  |  Культура
ЕРЕВАН, 13 СЕНТЯБРЯ, НОЯН ТАПАН. Ереванском камерном театре 16-го сентября состоится презентация четвертого сборника Рубена Пашиняна "ПРосто". В новый сборник писателя вошли произведения - номинанты и победители российских интернет-конкурсов. Этот сборник заключительной книгой цикла "PR". Первые три - "Немой пророк", "С.М.С." и "PR", а также аудиокнига "PR" были уже ранее представлены на суд армянского и российского читателя. В последнем проекте - аудиокнигe "PR" - произведения Р.Пашиняна звучат в исполнении поэтов-прозаиков из России, США, Украины и Векликобритании. По мотивам этих четырех книг написана пьеса ("Разтроение или ...Илион-2"), которая вскоре будет представлена на суд армянского, а позже и российского зрителя.