ԵՐԵՒԱՆԻ ՀԱՍԱՐԱԿԱԿԱՆ ՍՆՆԴԻ ՍՏՈՒԳՄԱՆ ԵՆԹԱՐԿՎԱԾ 8 ՕԲՅԵԿՏՆԵՐԻՑ<br /> 4-ՈՒՄ ԵՐԱԺՇՏՈՒԹԵԱՆ ԲԱՐՁՐՈՒԹԻՒՆԸ ԳԵՐԱԶԱՆՑԵԼ Է ԹՈՒՅԼԱՏՐԵԼԻ ՆՈՐՄԱՆ<br />
ԵՐԵՒԱՆԻ ՀԱՍԱՐԱԿԱԿԱՆ ՍՆՆԴԻ ՍՏՈՒԳՄԱՆ ԵՆԹԱՐԿՎԱԾ 8 ՕԲՅԵԿՏՆԵՐԻՑ
4-ՈՒՄ ԵՐԱԺՇՏՈՒԹԵԱՆ ԲԱՐՁՐՈՒԹԻՒՆԸ ԳԵՐԱԶԱՆՑԵԼ Է ԹՈՒՅԼԱՏՐԵԼԻ ՆՈՐՄԱՆ
• 25-06-2007 19:00:00   | Հայաստան  |  Հասարակութիւն
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՅՈՒՆԻՍԻ, ՆՈՅԵԱՆ ՏԱՊԱՆ: Վերջին մէկ ամսում մայրաքաղաքի 8 հասարակական սննդի օբյեկտների ստուգումների արդիւնքում դրանցից 4-ում արձանագրուել են խախտումներ, մասնաւորապէս, երաժշտութեան սահմանուած բարձրութեան գերազանցում: Ինչպէս յունիսի 25-ի ասուլիսում յայտնեց Երեւանի քաղաքապետարանի Առեւտրի եւ սպասարկման վարչութեան պետ Կարեն Գեւորգեանը, ստուգումներն անցկացուել են հիմնականում բնակիչների ահազանգերի հիման վրայ: Կ.Գեւորգեանի խօսքերով, նշուած 4 օբյեկտների սեփականատէրերի նկատմամբ կիրառուել են վարչական տույժեր` 30-50 հազ. դրամի (մօտ 67-112 ԱՄՆ դոլար) սահմաններում: Վարչութեան պետն անդրադառնալով սգոյ պարագաների վաճառքի կազմակերպման հերցերին, նշեց, որ «Հուղարկաւորութեան մասին» օրէնքով այդ առեւտուրը թույլատրվելու է միայն մգեցված ապակիներով կրպակներում, ինչպէս նաեւ գերեզմանատներին հարող տարածքներում: Իսկ դիատար աւտոմեքենաները, ըստ օրէնքի, պէտք է կայանեն միայն Արշակունեաց 18 հասցեում եւ գերեզմանատներին հարող տարածքներում, ինչպէս նաեւ պէտք է ունենան դի տեղափոխելու համապատասխան թույլատվություն:

В 4 ИЗ 8 ПРОВЕРЕННЫХ ОБЪЕКТОВ ОБЩЕСТВЕННОГО ПИТАНИЯ В<br /> ЕРЕВАНЕ ГРОМКОСТЬ МУЗЫКИ ПРЕВЫШАЕТ НОРМУ<br />
В 4 ИЗ 8 ПРОВЕРЕННЫХ ОБЪЕКТОВ ОБЩЕСТВЕННОГО ПИТАНИЯ В
ЕРЕВАНЕ ГРОМКОСТЬ МУЗЫКИ ПРЕВЫШАЕТ НОРМУ
• 25-06-2007 19:00:00   | Армения  |  Общество
ЕРЕВАН, 25 ИЮНЯ, НОЯН ТАПАН. В итоге проверок, проведенных за последний месяц в 8 пунктах общественного питания в Ереване, в четырех зафиксированы нарушения, в частности - превышение установленных норм высоты звуков музыки. Как сообщил на пресс-конференции 25 июня начальник Управления по торговле и обслуживанию мэрии Еревана Карен Геворкян, проверки проведены в основном на основе жалоб населения. По словам К.Геворкяна, в отношении владельцев указанных 4 объектов применены административные штрафы в пределах 30-50 тысяч драмов (около 67-112 долларов). Касаясь вопросов организации продажи похоронных атрибутов, начальник управления отметил, что по закону "О похоронах" эта торговля будет разрешена только в лавках с затемненными стеклами и на территориях, прилегающих к кладбищам. А катафалки, по закону, должны парковаться исключительно по адресу Аршакуняц 18 и на территориях, прилегающих к кладбищам, и обязательно иметь соответствующее разрешение.