ԵՐԵԽԱՆԵՐԻ ԻՐԱՒՈՒՆՔՆԵՐԻ ՊԱՇՏՊԱՆՈՒԹԵԱՆ ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ ՕՐԸ<br /> «ԿԱՍԿԱԴ» ՀԱՄԱԼԻՐՈՒՄ ԿՐԿԻՆ ՏՈՆԱՀԱՆԴԵՍ ԿԿԱԶՄԱԿԵՐՊՈՒԻ<br />
ԵՐԵԽԱՆԵՐԻ ԻՐԱՒՈՒՆՔՆԵՐԻ ՊԱՇՏՊԱՆՈՒԹԵԱՆ ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ ՕՐԸ
«ԿԱՍԿԱԴ» ՀԱՄԱԼԻՐՈՒՄ ԿՐԿԻՆ ՏՈՆԱՀԱՆԴԵՍ ԿԿԱԶՄԱԿԵՐՊՈՒԻ
• 29-05-2007 16:30:00   | Հայաստան  |  Հասարակութիւն
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՄԱՅԻՍԻ, ՆՈՅԵԱՆ ՏԱՊԱՆ: Երեխաների իրաւունքների պաշտպանութեան միջազգային օրը` յունիսի 1-ին, «Հայաստանի պատանեկան նուաճումներ» եւ «Օրրան» բարեգործական հասարակական կազմակերպութիւնները, «Գավէսճյան թանգարան» եւ «Գավէսճյան ընտանիք» հիմնադրամները, «Կասկադ» բանկը Երեւանի «Կասկադ» համալիրում կկազմակերպեն տօնական հանդիսութիւն: Ինչպէս «ՆՈՅԵԱՆ ՏԱՊԱՆ»-ի թղթակցին յայտնեց «Օրրան»-ի մամլոյ քարտուղար Սուսաննա Մանուկեանը, միջոցառումը բաղկացած է «Մանուկները` մանուկներին», եւ «Աստղերը` մանուկներին» խորագրերը կրող երկու մասերից: Նշուեց, որ այս անգամ եւս կկազմակերպուի «Հայաստանի պատանեկան նուաճումներ» ՀԿ-ի սաների ձեռքի աշխատանքների ցուցահանդէս-վաճառք, որից գոյացած հասոյթը կյատկացուի սոցիալապէս անապահով ընտանիքների երեխաներին: Ելոյթ կունենան, մասնաւորապէս, Տիկնիկային թատրոնի, Երեւանի պետական կրկէսի արտիստները: Բացի այդ, հայկական էստրադայի աստղերի մասնակցութեամբ տեղի կունենայ համերգ: Տոնակատարությունը կաւարտուի շքեղ հրավառութեամբ:

В МЕЖДУНАРОДНЫЙ ДЕНЬ ЗАЩИТЫ ПРАВ ДЕТЕЙ В КОМПЛЕКСЕ "КАСКАД"<br /> ВНОВЬ БУДЕТ ОРГАНИЗОВАНО ПРАЗДНЕСТВО<br /> ВНОВЬ БУДЕТ ОРГАНИЗОВАНО ПРАЗДНЕСТВО
В МЕЖДУНАРОДНЫЙ ДЕНЬ ЗАЩИТЫ ПРАВ ДЕТЕЙ В КОМПЛЕКСЕ "КАСКАД"
ВНОВЬ БУДЕТ ОРГАНИЗОВАНО ПРАЗДНЕСТВО
• 29-05-2007 16:30:00   | Армения  |  Общество
ЕРЕВАН, 29 МАЯ, НОЯН ТАПАН. В Международный День защиты прав детей - 1 июня, благотворительные общественные организации "Юношеские достижения Армении" и "Орран", фонды "Музей Гафесчян" и "Семья Гафесчян", банк "Каскад" организуют в ереванском комплексе "Каскад" праздничное мероприятие. Как сообщила корреспонденту "НОЯН ТАПАН" пресс-секретарь организации "Орран" Сусанна Манукян, мероприятие состоит из двух частей под названиями "Дети - детям" и "Звезды - детям". Было отмечено, что на этот раз также будет организована выставка-продажа работ воспитанников общественной организации "Юношеские достижения Армении", полученная от которой выручка будет предоставлена детям из социально необеспеченных семей. Будут выступать, в частности, артисты Ереванского Кукольного театра, Ереванского Государственного цирка. Кроме того, состоится концерт с участием звезд армянской эстрады. Праздник завершится красочным салютом.