ԵՐԵԽԱՆԵՐԻ ԻՐԱՒՈՒՆՔՆԵՐԻ ՊԱՇՏՊԱՆՈՒԹԵԱՆ ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ ՕՐԸ<br /> «ԿԱՍԿԱԴ» ՀԱՄԱԼԻՐՈՒՄ ԿՐԿԻՆ ՏՈՆԱՀԱՆԴԵՍ ԿԿԱԶՄԱԿԵՐՊՈՒԻ<br />
ԵՐԵԽԱՆԵՐԻ ԻՐԱՒՈՒՆՔՆԵՐԻ ՊԱՇՏՊԱՆՈՒԹԵԱՆ ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ ՕՐԸ
«ԿԱՍԿԱԴ» ՀԱՄԱԼԻՐՈՒՄ ԿՐԿԻՆ ՏՈՆԱՀԱՆԴԵՍ ԿԿԱԶՄԱԿԵՐՊՈՒԻ
• 29-05-2007 16:30:00   | Հայաստան  |  Հասարակութիւն
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՄԱՅԻՍԻ, ՆՈՅԵԱՆ ՏԱՊԱՆ: Երեխաների իրաւունքների պաշտպանութեան միջազգային օրը` յունիսի 1-ին, «Հայաստանի պատանեկան նուաճումներ» եւ «Օրրան» բարեգործական հասարակական կազմակերպութիւնները, «Գավէսճյան թանգարան» եւ «Գավէսճյան ընտանիք» հիմնադրամները, «Կասկադ» բանկը Երեւանի «Կասկադ» համալիրում կկազմակերպեն տօնական հանդիսութիւն: Ինչպէս «ՆՈՅԵԱՆ ՏԱՊԱՆ»-ի թղթակցին յայտնեց «Օրրան»-ի մամլոյ քարտուղար Սուսաննա Մանուկեանը, միջոցառումը բաղկացած է «Մանուկները` մանուկներին», եւ «Աստղերը` մանուկներին» խորագրերը կրող երկու մասերից: Նշուեց, որ այս անգամ եւս կկազմակերպուի «Հայաստանի պատանեկան նուաճումներ» ՀԿ-ի սաների ձեռքի աշխատանքների ցուցահանդէս-վաճառք, որից գոյացած հասոյթը կյատկացուի սոցիալապէս անապահով ընտանիքների երեխաներին: Ելոյթ կունենան, մասնաւորապէս, Տիկնիկային թատրոնի, Երեւանի պետական կրկէսի արտիստները: Բացի այդ, հայկական էստրադայի աստղերի մասնակցութեամբ տեղի կունենայ համերգ: Տոնակատարությունը կաւարտուի շքեղ հրավառութեամբ:

FESTIVE PERFORMANCE AGAIN TO BE ORGANIZED AT CASCADE<br /> COMPLEX ON INTERNATIONAL DAY OF PROTECTION OF CHILDREN'S RIGHTS<br />
FESTIVE PERFORMANCE AGAIN TO BE ORGANIZED AT CASCADE
COMPLEX ON INTERNATIONAL DAY OF PROTECTION OF CHILDREN'S RIGHTS
• 29-05-2007 16:30:00   | Armenia  |  Social
YEREVAN, MAY 29, NOYAN TAPAN. The Youth for Achievement and Orran (Cradle) charity public organizations, Cafesjian Museum and Cafesjian Family Foundations, Cascade Bank will organize a festive performance at the Yerevan Cascade complex, on June 1, the International Day of Protection of Children's Rights. As the Noyan Tapan correspondent was informed by Susanna Manukian, the Orran Press Secretary, the event consists of two parts entitled "Children to Children" and "Starts to Children." It was mentioned that an exhibition-sale of handworks of the Youth For Achievement NGO pupils will also be organized this time the profit gained from which will be allocated to children from socially needy families. Artists of, particularly, the Puppet Theater, Yerevan State Circus will perform. Besides, a concert with participation of Armenian pop music stars will also take place. The festive performance will finish with a luxurious illumination.