ՀՈՒՎԱՐԻ 17-ԻՆ ԿՈՄԻՏԱՍԻ ԱՆՈՒԱՆ ԿԱՄԵՐԱՅԻՆ ԵՐԱԺՇՏՈՒԹՅԱՆԸ ՏԱՆԸ<br /> ԿՆԵՐԿԱՅԱՑՈՒԻ ՌՈՍՍԻՆԻԻ «ՎԵՐՋԻՆ ՄԵՍՍԱ»-Ն<br />
ՀՈՒՎԱՐԻ 17-ԻՆ ԿՈՄԻՏԱՍԻ ԱՆՈՒԱՆ ԿԱՄԵՐԱՅԻՆ ԵՐԱԺՇՏՈՒԹՅԱՆԸ ՏԱՆԸ
ԿՆԵՐԿԱՅԱՑՈՒԻ ՌՈՍՍԻՆԻԻ «ՎԵՐՋԻՆ ՄԵՍՍԱ»-Ն
• 16-01-2007 15:30:00   | Հայաստան  |  Մշակոյթ
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՅՈՒՆՎԱՐԻ, ՆՈՅԵԱՆ ՏԱՊԱՆ: Երեւանի Կոմիտասի անուան կամերային երաժշտութեան տանը յունվարի 17-ին կկայանայ ՀՀ ժողովրդական արտիստուհի Սւետլանա Նաւասարդեանի, «Հովեր» կամերային երգչախմբի եւ «Սոլո» կվարտետի համատեղ համերգը: Համերգին կհնչի Ռոսինիի «Վերջին մեսսա» ստեղծագործութիւնը: Ինչպէս «ՆՈՅԵԱՆ ՏԱՊԱՆ»-ի թղթակցին յայտնեց երգչախմբի գեղարուեստական ղեկավար եւ խմբավար Սոնա Յովհաննիսեանը, այս գործը Հայաստանում քիչ է կատարուել: «Վերջին մեսսա»-ն հրաշք ստեղծագործությունն է: Ի տարբերութիւն միւս մեսսաների, սրանում աւելի շատ լուսաւոր եւ պայծառ հոգի կայ: Մենք ամէն ինչ կանենք, որպէսզի արուեստասէր հասարակայնութեանը բարձր մակարդակով ներկայացնենք այդ գործը»,- նշեց Ս.Յովհաննիսեանը:

17 ЯНВАРЯ В ДОМЕ КАМЕРНОЙ МУЗЫКИ ИМЕНИ КОМИТАСА БУДЕТ<br /> ПРЕДСТАВЛЕНА "ПОСЛЕДНЯЯ МЕССА" РОССИНИ<br /> " />
17 ЯНВАРЯ В ДОМЕ КАМЕРНОЙ МУЗЫКИ ИМЕНИ КОМИТАСА БУДЕТ
ПРЕДСТАВЛЕНА "ПОСЛЕДНЯЯ МЕССА" РОССИНИ
• 16-01-2007 15:30:00   | Армения  |  Культура
ЕРЕВАН, 16 ЯНВАРЯ, НОЯН ТАПАН. В Ереванском Доме камерной музыки имени Комитаса 17 января состоится совместный концерт народной артистки РА Светланы Навасардян, камерного оркестра "Овер" и квартета "Соло". На концерте прозвучит произведение Россини "Поледняя месса". Как сообщила корреспонденту "НОЯН ТАПАН" художественный руководитель и хормейстер группы Сона Ованнисян, это произведение в Армении мало исполнялось. "Последняя месса" - это чудесное произведение. В отличие от других месс, в ней много светлого. Мы сделаем все, чтобы представить общественности это произведение на должном уровне",- отметил С.Ованнисян.