Բակո Սահակյանը մասնակցել է Ցեղասպանության 100-ամյա տարելիցին նվիրված միջոցառումները համակարգող հանձնաժողովի անդրանիկ նիստին
• 30-05-2011 20:40:18   | Հայաստան  |  Քաղաքական
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը մայիսի 30-ին Երեւան քաղաքում մասնակցել է Ցեղասպանության 100-ամյա տարելիցին նվիրված միջոցառումները համակարգող պետական հանձնաժողովի անդրանիկ նիստին, որը վարում էր Հայաստանի Հանրապետության Նախագահ Սերժ Սարգսյանը: Երկրի ղեկավարը Հայոց ցեղասպանությունը որակել է որպես մեր ժողովրդի պատմության ամենաողբերգական իրադարձություններից մեկը, ընդգծելով նրա 100-ամյա տարելիցին նվիրված միջոցառումների անցկացման կարեւորությունը ինչպես Հայաստանի, Արցախի ու Սփյուռքի, այնպես էլ միջազգային հանրության համար: Բակո Սահակյանը նշել է, որ Արցախը եւս ըստ ամենայնի կաջակցի այդ միջոցառումների պատշաճ անցկացման գործին: Նիստին մասնակցում էին Ամենայն Հայոց Կաթողիկոս Գարեգին Բ-ն, Հայաստանի եւ Արցախի բարձրաստիճան պաշտոնյաներ, Սփյուռքի ներկայացուցիչներ:

Бако Саакян принял участие в первом заседании Государственной комиссии по координации мероприятий, посвященных 100-летней годовщине Геноцида армян
• 30-05-2011 20:40:18   | Армения  |  Политика
30 мая в Ереване Президент Республики Арцах Бако Саакян принял участие в первом заседании Государственной комиссии по координации мероприятий, посвященных 100-летней годовщине Геноцида армян, которое вел Президент Республики Армения Серж Саргсян. Глава государства назвал Геноцид армян одним из самых трагических событий в истории нашего народа, подчеркнув важность проведения мероприятий, посвященных его 100-летней годовщине, как для Армении, Арцаха и Диаспоры, так и для международного сообщества. Бако Саакян отметил, что Арцах окажет всяческое содействие проведению этих мероприятий на должном уровне. В заседании приняли участие Католикос Всех Армян Гарегин Второй, высшие должностные лица Армении и Арцаха, представители Диаспоры.