Հայտնի է դարձել անցած շաբաթվա 50,000-րդ միջազգային զանգը ստացած Orange բաժանորդը
Այսօր հայտնի դարձավ այն երջանիկ բաժանորդը, ով ստացել էր հուլիսի 22-ից 28-ն ընկած ժամանակահատվածի 50,000-րդ միջազգային հեռախոսազանգը: Նա Երևանում բնակվող Ռուդիկ Գաբայանն է, ում զանգահարել էր իր մորաքրոջ տղան Վրաստանից: Այսօր Orange-ի գրասենյակում Ռուդիկը ստացավ առաջիկա ամռան ընթացքում Վրաստան մեկնելու ուղևորության հավաստագիր:
«Այսօր մենք ամփոփում ենք այս յուրահատուկ առաջարկի վերջին շաբաթը: Ռուդիկը տասներկուերորդ բաժանրոդն է, ով Orange-ից անակնկալ ճամփորդության հավաստագիր է ստանում՝ պարզապես միջազգային զանգ ընդունելու համար: Շնորհավորում ենք Ռուդիկին, հուսով ենք, որ անակնկալը ստացվեց, և նրա համար իսկապես սպասված նվեր էր այս ճամփորդությունը», ասաց Օրանժ Արմենիայի Մարքեթինգի տնօրեն Արամ Մկրտչյանը:
Հիշեցնենք, որ մինչև հուլիսի 28-ը ամեն շաբաթ Orange-ի այն բաժանորդը, ով ստացել էր առնվազն 1 րոպե տևողությամբ 50,000-րդ միջազգային զանգը, ստանաում էր օդանավի մեկ տոմս դեպի այն երկիրը, որտեղից ստացել էր այդ հեռախոսազանգը: Հաջողակ բաժանորդները կկարողանան իրականացնել իրենց ճամփորդությունն առաջիկա ամռան ընթացքում` իրենց նախընտրած ժամանակահատվածում:

The Orange customer having received the 50,000th international call of last week will travel to Georgia
31-07-2013 14:10:15 | Armenia | Social
Today the name of the lucky customer who has received the 50,000th international call in the period of July 22 to 28 was known. The lucky customer is Rudik Gabayan from Yerevan who received the call from his aunt’s son from Georgia. Today Rudik received a certificate for a trip that he can use during the upcoming summer period.
Aram Mkrtchyan, Orange Armenia Marketing Director, noted: “Today we are resuming the last week of this unique offer. Rudik is already the twelfth customer who gets a surprise trip certificate from Orange just for receiving an international call. We congratulate Rudik and do hope that this was a nice surprise and indeed an expected trip for him.”
As a reminder, up to July 28, every week the Orange customer who had received the 50,000th international call of at least 1 minute duration, got one airplane ticket to the country from which he/she has got that call. Lucky customers will be able to make their travel during upcoming summer, for the period of their choice.
The name of the lucky customer of every week will be revealed during the folowing week.
tel: 095 988 608
e-mail: lilit.martirosyan@orange-ftgroup.am
Orange and any other Orange product or service names included in this material are trademarks of Orange Brand Services Limited.