Միջոցառում Կալիֆորնիայի Մոնտեբելո քաղաքում
Մարտի 22-ին Կալիֆորնիայի Մոնտեբելո քաղաքի հայկական կենտրոնում տեղի է ունեցել ՀՅԴ Դրո կոմիտեի տարեկան միջոցառումը:
Միջոցառմանը ներկա էին ԱՄՆ-ում Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության մշտական ներկայացուցիչ Ռոբերտ Ավետիսյանը, Լոս Անջելեսում ՀՀ գլխավոր հյուպատոս Սերգեյ Սարկիսովը և հյուպատոսության անձնակազմը, ՀՅԴ Արևմտյան Ամերիկայի Կենտրոնական կոմիտեի ղեկավար Վիգեն Հովսեփյանը, ԱՄՆ Արևմտյան ափի Հայ դատի հանձնախմբի ղեկավար Նորա Հովսեփյանը, Կալիֆորնիայի նահանգային խորհրդի անդամ Իան Կալդերոնը, Մոնտեբելոի քաղաքային խորհրդի անդամներ, հոգևոր առաջնորդներ, տեղի հայ համայնքի ներկայացուցիչներ:
Ռոբերտ Ավետիսյանն իր ելույթում շնորհակալություն է հայտնել Մոնտեբելո-Ստեփանակերտ քույր քաղաքներ հանձնաժողովի անդամներին ակտիվ գործունեության համար, ինչպես նաև Մոնտեբելոյի քաղաքային խորհուրդի անդամներին և բոլոր ներկաներին Արցախին հետևողական աջակցություն ցուցաբերելու համար:
Նա հույս է արտահայտել, որ այս համագործացությունը կկրի շարունակական բնույթ:
Ինչպես տեղեկացնում են ՀՀ ԱԳՆ մամուլի, տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապի վարչությունից, միջոցառման ընթացքում կազմակերպվել էր դրամահավաք, որի հանգանակված գումարներով Արցախ կփոխադրվի Մոնտեբելո քաղաքի հրշեջ ծառայության կողմից նվիրաբերված հրշեջ մեքենան:

Event in Montebello, California
On March 22, an annual event of the ARF-D Dro Committee took place at the Armenian Centre of Montebello, California.
Permanent Representative of the Nagorno Karabakh Republic in the USA Robert Avetisyan, General Consul of the Republic of Armenia in Los-Angeles Sergey Sarkisov and the consulate staff, Head of the Central Committee of ARF-D of West America Vigen Hovsepyan, Head of the “Hay Dat” committee of US West Coast Nora Hovsepyan, member of State Council of California Ian Calderon, members of the City Council of Montebello, religious leaders, representatives of the local Armenian community, were present at the event.
In his speech Robert Avetisyan thanked the members of Montebello and Stepanakert sister cities commission for active work, as well as the City Council of Montebello and all the presents for consistent assistance.
He expressed hope that this cooperation will be continued.
A fundraising was organized during the event to transport to Artsakh a fire truck, presented by the Montebello Fire Department.