ԵԱՀԿ դիտարկում է անցկացվելու Ասկերանի ուղղությամբ
Սեպտեմբերի 30-ին Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության իշխանությունների հետ ձեռք բերված պայմանավորվածության համաձայն` ԵԱՀԿ առաքելությունը Լեռնային Ղարաբաղի և Ադրբեջանի զինված ուժերի շփման գծի պլանային դիտարկում է անցկացնելու Ասկերանի ուղղությամբ:
ԼՂՀ Պաշտպանության բանակի դիրքերից դիտարկումն իրականացնելու են ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցչի դաշտային օգնական Խրիստո Խրիստովը /Բուլղարիա/ և ԵԱՀԿ ԳՆԱՆ գրասենյակի աշխատակից Պետեր Սվեդբերգը:
Շփման գծի հակառակ կողմից դիտարկումն իրականացնելու են ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ դեսպան Անջեյ Կասպշիկը և նրա դաշտային օգնական Եվգենի Շարովը /Ուկրաինա/:
ԼՂՀ ԱԳՆ տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապի վարչությունից հայտնում ենոր ԼՂՀ իշխանությունները պատրաստակամություն են հայտնել աջակցել դիտարկման անցկացմանը և ապահովել ԵԱՀԿ առաքելության անդամների անվտանգությունը:

• 29-09-2014 11:56:06   |   |  Политика
30 сентября, согласно достигнутой с властями Нагорно-Карабахской Республики договоренности, миссия ОБСЕ проведет плановый мониторинг линии соприкосновения вооруженных сил Нагорного Карабаха и Азербайджана в аскеранском направлении.
С позиций Армии обороны НКР наблюдение будут осуществлять полевой  помощник Личного представителя Действующего председателя ОБСЕ Христо Христов (Болгария) и сотрудник офиса ЛПДП ОБСЕ Петер Сведберг.
С противоположной стороны линии соприкосновения мониторинг будут осуществлять Личный представитель Действующего председателя ОБСЕ посол Анджей Каспшик и его полевой  помощник Евгений Шаров (Украина).