ԵԱՀԿ դիտարկում է անցկացվելու Ասկերանի ուղղությամբ
Սեպտեմբերի 30-ին Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության իշխանությունների հետ ձեռք բերված պայմանավորվածության համաձայն` ԵԱՀԿ առաքելությունը Լեռնային Ղարաբաղի և Ադրբեջանի զինված ուժերի շփման գծի պլանային դիտարկում է անցկացնելու Ասկերանի ուղղությամբ:
ԼՂՀ Պաշտպանության բանակի դիրքերից դիտարկումն իրականացնելու են ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցչի դաշտային օգնական Խրիստո Խրիստովը /Բուլղարիա/ և ԵԱՀԿ ԳՆԱՆ գրասենյակի աշխատակից Պետեր Սվեդբերգը:
Շփման գծի հակառակ կողմից դիտարկումն իրականացնելու են ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ դեսպան Անջեյ Կասպշիկը և նրա դաշտային օգնական Եվգենի Շարովը /Ուկրաինա/:
ԼՂՀ ԱԳՆ տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապի վարչությունից հայտնում ենոր ԼՂՀ իշխանությունները պատրաստակամություն են հայտնել աջակցել դիտարկման անցկացմանը և ապահովել ԵԱՀԿ առաքելության անդամների անվտանգությունը:

• 29-09-2014 11:56:06   |   |  Politics
On September 30, in accordance with the arrangement reached with the authorities of the Nagorno Karabakh Republic, the OSCE Mission will conduct a planned monitoring of the Line of Contact between the armed forces of Nagorno Karabakh and Azerbaijan in the Askeran direction.
From the positions of the NKR Defense Army, the monitoring will be conducted by Field Assistant of the Personal Representative of the OSCE Chairman-in-Office Khristo Khristov (Bulgaria) and staff member of the Office Peter Svedberg.
From the opposite side of the Line of Contact, the monitoring will be conducted by Personal Representative of the OSCE Chairman-in-Office Ambassador Andrzej Kasprzyk and his Field Assistant Yevgeny Sharov (Ukraine).