Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին նվիրված ցուցահանդես Ալմելոյում
Մարտի 12-ին Նիդերլանդների Ալմելո քաղաքի հանրային գրադարանում բացվեց ցուցահանդես` նվիրված Հայոց ցեղասպանությանն ու ասորիների ջարդերին: Ցուցահանդեսը կազմակերպվել է Ալեմլոյի հայ և ասորի համայնքների կողմից կազմված «1915» կոմիտեի կողմից:
Ցուցահանդեսի բացմանը ելույթով հանդես եկան Նիդերլանդների «Քրիստոնեական միություն» կուսակցության նախագահ Արի Սլոբը, Նիդերլանդներում ՀՀ դեսպան Ձյունիկ Աղաջանյանը և Հայ Դատի ներկայացուցիչ Մինաս Արսենյանը:
Ցուցահանդեսում ներկայացված են 20-րդ դարասկզբին իրականացված ցեղասպանության 8 բաղադրիչները, Հայոց ցեղասպանության աշխարհագրությունը, համաշխարհային մամուլի առաջին էջերի անդրադարձերը հայկական ջարդերին ու Ցեղասպանությանը, ինչպես նաև ասորիների ջարդի վերաբերյալ տվյալները:

Выставка в Альмело, посвященная жертвам Геноцида армян
12-го марта в общественной библиотеке города Альмело в Нидерландах открылась выставка, посвященная Геноциду армян и резне ассирийцев. Выставка была организована комитетом «1915», образованным армянской и ассирийской общинами Альмело.
На открытии выставки выступили председатель партии «Христианский союз» Нидерландов Ари Слоб, посол Республики Армения в Нидерландах Дзюник Агаджанян и представитель «Ай Дата» Минас Арсенян.
На выставке были представлены 8 составляющих осуществленного в начале 20-го века геноцида, география Геноцида армян, реакции первых страниц мировой прессы на резню армян и Геноцид, а также данные о резне ассирийцев.