Ստեփանակերտում բացվել է Արցախի նկարիչների` Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին նվիրված ցուցահանդեսը
• 22-04-2015 17:50:28   |   |  Մշակույթ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն ապրիլի 22-ին ներկա է գտնվել Ստեփանակերտի պատկերասրահում Արցախի նկարիչների` Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին նվիրված ցուցահանդեսի բացման արարողությանը:
Երկրի ղեկավարն ընդգծել է, որ Արցախի նկարիչների կողմից ցեղասպանության թեմային անդրադառնալը կարեւոր է եւ պատմական, եւ գիտակրթական տեսանկյուններից:

Бако Саакян присутствовал на церемонии открытия в Степанакертской картинной галерее выставки художников Арцаха, посвященной 100-летию Геноцида армян
• 22-04-2015 17:50:28   |   |  Культура
22 апреля Президент Республики Арцах Бако Саакян присутствовал на церемонии открытия в Степанакертской картинной галерее выставки художников Арцаха, посвященной 100-летию Геноцида армян.
Глава государства подчеркнул, что обращение к теме Геноцида со стороны художников Арцаха важно как в историческом, так и научно-образовательном аспектах.