ԻՊ-ի դեմ պայքարի մանրամասները քննարկելու և ընդրաձակ միջազգային կոալիցիա ստեղծելու նպատակով Սերգեյ Լավրովը մեկնելու է Իտալիա
• 09-12-2015 16:23:12   | Ռուսաստան  |  Քաղաքական
Դեկտեմբերի 10-11-ը Ռուսաստանի Արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովն այցելելու է Իտալիա` «Իսլամական Պետություն»  (ԻՊ) ահաբեկչկան խմբավորման դեմ պայքարի մանրամասները քննարկելու, ինչպես նաև ընդարձակ հակաահաբեկչական կոալիցիա ստեղծելու համար:
gazeta.ru-ի փոխանցմամբ` այս մասին հաղորդվում է Ռուսաստանի Արտաքին գործերի նախարարության կայքէջում:
Ս. Լավրովի այցի ընթացքում  վերլուծվելու են  հրատապ  արտաքին քաղաքական թեմաներ, այդ թվում ԻՊ-ի դեմ պայքարը, իրավիճակը Լիբանանում, Սիրիայում և   Ուկրաինայում:
Աղբյուրի փոխանցմամբ, համաձայն Վլադիմիր Պուտինի` ընդարձակ հակաահաբեկչական կոալիցիա ստեղծելու առաջարկի, Ռուսաստանը շեշտը դնելու է համաշխարհային սպառնալիքները ճնշելու նպատակով  միջազգային հանրության ջանքերը համատեղելու վրա:

• 09-12-2015 16:23:12   | Ռուսաստան  |  Политика
Министр иностранных дел России Сергей Лавров посетит 10–11 декабря Италию, где намерен обсудить борьбу с боевиками «Исламского государства», а также создание в этой связи широкой антитеррористической коалиции.
Об этом говорится на сайте внешнеполитического ведомства России.
«На переговорах будут проанализированы актуальные внешнеполитические темы, в том числе борьба с ИГИЛ, ситуация в Сирии, в Ливии, на Украине», — говорится в сообщении.
Как отмечается, Россия сделает акцент на необходимости объединения усилий международного сообщества для подавления глобальной террористической угрозы в соответствии с предложением президента Владимира Путина о создании широкой антитеррористической коалиции.