Ստամբուլում հնչած պայթյունի հետևանքով զոհվել է 10 և վիրավորվել 15 մարդ
Ստամբուլի նահանգապետի վարչակազմը տեղեկություն է տարածել «Սուլթանհամիդ» հրապարակում այսօր հնչած պայթյունի հետևանքով զոհվածների և վիրավորների մասին: korrespondent.net-ի փոխանցմամբ` պայթյունի հետևանքով զոհվել է 10 մարդ, վիրավորվել` 15-ը:
Ինչպես տեղեկացրել են ականատեսները, դեպքի վայրում ընկած են մարմինների հատվածներ: Ավելի վաղ,  Hurriyet պարբերականի փոխանցմամբ` պայթյունը կարող էր իրականացնել մահապարտ-ահաբեկիչը, իսկ CNN Turk-ի թղթակցի տեղեկացմամբ` տուժածների մեծ մասը զբոսաշրջիկներ են:
«Ոստիկանությունը ներկայումս հետախուզում են հրապարակի տարածքը, որպեսզի պարզեն, թե արդյոք այլ ռումբեր կան թե ոչ»,- հաղորդել է նա:
Հիշեցնենք, որ հունվարի 12-ին  Ստամբուլի կենտրոնում «Սուլթանհամիդ» հրապարակում  պայթյուն էր տեղի ունեցել

Взрыв в Стамбуле: десять погибших, 15 раненых
Администрация губернатора Стамбула сообщила о 10 погибших и 15 пострадавших в результате взрыва на площади Султанахмет, передает РИА Новости.
"При взрыве на площади Султанхамет погибли 10 человек, 15 ранены. В настоящее время изучается тип взрывного устройства", - говорится в заявлении администрации.
Как сообщают очевидцы, на месте происшествия разбросаны части тел. Ранее издание Hurriyet писало о том, что взрыв мог устроить террорист-смертник.
Большинство пострадавших при взрыве являются туристами, рассказал CNN Turk турецкий журналист.
"Большое количество раненых, большинство из них туристы. Полиция исследует площадь, для того чтобы выяснить, не заложена ли на ней еще одна бомба", – сообщил он.
Гражданин Южной Кореи получил ранения в результате взрыва на площади Султанахмет, сообщает агентство Ренхап со ссылкой на источник в генконсульстве страны в Турции.