Փախստականները Գերմանիայում իրականացրել են 69 հազար հանցագործություններ
2016 թվականի առաջին քառորդում Գերմանիայում միգրանտներն իրականացրել կամ փորձել են իրականացնել 69 հազար հանցագործություններ: korrespondent.net-ի փոխանցմամբ` այդ մասին է վկայում դաշնային ոստիկանության ներկայացրած հաշվետվությունը:
Գործակալության տեղեկացմամբ` սիրիացի, աֆղանցի և իրաքցի փախստականների կողմից իրականացված հանցագործությունների թիվը բավականին մեծ է, սակայն միևնույն ժամանակ այդ ցուցանիշն անհամաչափորեն ցածր է, եթե հաշվի առնվի Գերմանիայում այդ երկրների ներկայացուցիչների քանակը:
Միգրանտների կողմից իրականացված հանցագործությունների 29,2 տոկոսը կազմել են գողությունները, 28,3 տոկոսը` փաստաթղթերի կեղծումը, 23 տոկոսը` մարմնական վնասվածքները և անօրինական  կալանավորումները, իսկ թմրանյութերի տարածման հետ կապված հանցագործությունները` 6,6 տոկոս, իսկ սեռական բնույթինը` 1,1տոկոս:

Мигранты в Германии совершили 69 тысяч преступлений
Мигранты совершили или пытались совершить 69 тысяч преступлений за первый квартал 2016 года. Об этом свидетельствует отчет федеральной полиции, передает Reuters.
Как пишет агентство, число преступлений, совершенных сирийцами, афганцами и иракцами, которые составляют самую большую группу мигрантов в стране, было высоким, однако в то же время "непропорционально низким", учитывая количество представителей этих стран в Германии.
В докладе также подчеркивается, что подавляющее большинство мигрантов не совершали никаких преступлений.
"29,2% преступлений, совершенных мигрантами, относились к кражам, 28,3% - подделке документов, 23% - нанесению телесных повреждений и незаконному удержанию. Преступления, связанные с распространением наркотиков, составили 6,6%, преступления на сексуальной почве - 1,1%," - говорится в сообщении.