ԱԺ-ի պատգամավորության թեկնածուների վստահված անձանց միջեւ<br /> ծեծկռտուքի կապակցությամբ կատարվում է հետաքննություն<br />
ԱԺ-ի պատգամավորության թեկնածուների վստահված անձանց միջեւ
ծեծկռտուքի կապակցությամբ կատարվում է հետաքննություն
• 11-01-2010 11:50:00   | Հայաստան  |  Քաղաքական
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: Հունվարի 10-ի ժամը 14:45-ին ոստիկանության Կենտրոնականի բաժնում ահազանգ է ստացվել, որ Ջոն Կիրակոսյանի անվան միջնակարգ դպրոցում տեղակայված թիվ 10/09 ընտրատեղամասի դիմաց վիճաբանություն է տեղի ունենում: Ըստ Հայաստանի Ոստիկանության հաղորդագրության, պարզվել է, որ ԱԺ պատգամավորության թեկնածու Արա Սիմոնյանի վստահված անձ, 1964թ.-ին ծնված Տիգրան Մուրադյանի հետ վիճաբանել են ԱԺ պատգամավորության թեկնածու Նիկոլ Փաշինյանի վստահված անձինք` 1950թ.-ին ծնված Պետրոս Մակեյանը, 1979թ.-ին ծնված Կարեն Մակեյանը եւ 1983թ.-ին ծնված Սուրեն Մարտիրոսյանը: Ըստ նույն աղբյուրի, վերջինները ծեծի են ենթարկել Տ.Մուրադյանին եւ մարմնի տարբեր մասերում պատճառել սալջարդեր: Տ.Մուրադյանից ընդունվել է հաղորդում եւ տրվել դատաբժշկի ուղեգիր: Նույն օրվա ժամը 15:35-ին Երեւանի թիվ 1 համալսարանական հիվանդանոցից ահազանգ է ստացվել, որ իրենց մոտ բուժօգնության են դիմել Սուրեն Մարտիրոսյանը` դեմքի մասում ստացած սալջարդով, Պետրոս Մակեյանը` քթի մասում ստացած սալջարդով ու գանգուղեղային վնասվածքներով, եւ Կարեն Մակեյանը` թիկունքի մասում ստացած քերծվածքներով: Կատարվում է հետաքննություն:

Проводится следствие в связи с потасовкой между доверенными<br /> лицами кандидатов в депутаты НС<br />
Проводится следствие в связи с потасовкой между доверенными
лицами кандидатов в депутаты НС
• 11-01-2010 11:50:00   | Армения  |  Политика
ЕРЕВАН, 1 ЯНВАРЯ, НОЯН ТАПАН. 10 января в 14:45 в отделение полиции общины Кентрон поступило сообщение о том, что у расположенного в школе имени Джона Киракосяна избирательного участка номер 10 происходит спор. По сообщению Полиции РА, выяснилось, что в спор с доверенным лицом кандидата в депутаты НС Ара Симоняна - Тиграном Мурадяном, 1964 года рождения, вступили доверенные лица кандидата в депутаты НС Никола Пашиняна -Петрос Макеян, 1950 года рождения, Карен Макеян, 1979 года рождения, и Сурен Мартиросян, 1983 года рождения. Согласно тому же источнику, последние избили Тиграна Мурадляна и причинили ему ушибы разных частей тела. От Т.Мурадяна было принято сообщение и ему было выдано направление на судебно-медицинскую экспертизу. В 15:35 того же дня из ереванской клинической больницы номер 1 было получено сообщение о том, что к ним за медицинской помощью обратился Сурен Мартиросян с ушибом лица, Петрос Макеян - с ушибом носа и ушибом мозга, и Карен Макеян - с царапинами в плечевой области. Проводится расследование.