Բակո Սահակյանն ընդունել է Արցախում ժամանակակից ֆիզիկայի հիմնախնդիրների շուրջ միջազգային գիտաժողովի նախաձեռնող խմբի անդամներին
• 17-04-2018 19:08:25   | Արցախ (ԼՂՀ)  |  Մամլո հաղորդագրություն
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն ապրիլի 16-ին ընդունել է Արցախում ժամանակակից ֆիզիկայի հիմնախնդիրների շուրջ միջազգային գիտաժողովի նախաձեռնող խմբի անդամներին:
Քննարկվել են միջոցառման կազմակերպման հետ կապված մի շարք հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը պահանջված է համարել այստեղ նման միջոցառումների անցկացումը՝ ընդգծելով բնական գիտությունների զարգացման կարեւորությունը մեր երկրի համար:

Бако Саакян принял членов инициативной группы по организации в Арцахе международной конференции по проблемам современной физики
• 17-04-2018 19:08:25   |   |  Пресс-релизы
16 апреля Президент Республики Арцах Бако Саакян принял членов инициативной группы по организации в Арцахе международной конференции по проблемам современной физики.
Был обсужден ряд вопросов, касающихся организации данного мероприятия.
Президент Саакян отметил востребованность проведения подобных мероприятий в Арцахе, подчеркнув важность развития естественных наук в республике.