«Կառուցիր կարիերադ IDBank-ի հետ»․ 3-րդ փուլ
IDBank-ն ազդարարել է «Կառուցիր կարիերադ IDBank-ի հետ» ծրագրի երրորդ փուլի մեկնարկը։  Ծրագրի արդյունքում, որը մեկնարկել էր դեռևս 2019-ին և անցկացվել երկու անգամ, շուրջ 25 ուսանող սկսել և շարունակում ենն իրենց կարիերան IDBank-ի հետ։
«Հաշվի առնելով, որ կրթական ծրագրերը Բանկի Կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության կարևորագույն ուղղություններից մեկն են, ինչպես նաև 2019-ին անցկացված ծրագրի առաջին և երկրորդ փուլերի հաջողությունը և ուսանողների շրջանում առաջացած մեծ հետաքրքրությունը,   IDBank-ն այս տարի ևս շարունակելու է  ներդրումներ անել կրթության ոլորտում՝ ապահովելով աշխատանքային փորձ չունեցող ուսանողներին աշխատանքի հնարավորությամբ»,- ասել է Բանկի ՄՌԿ վարչության ղեկավար Սոնա Մանուչարյանը։
Ծրագիրը հնարավորություն  կտա աշխատանքային փորձ չունեցող ուսանողներին երեք լիարժեք ամիս անցկացնել Բանկում՝ հագեցած տեսական և պրակտիկ դասընթացներով և նրանցից շատերի հետ կկնքվեն աշխատանքային պայմանագրեր։
3 ամիս տևողությամբ ուսումնական դասընթացը կմեկնարկի մարտին, ուսուցումն իրականացվելու է բաժնի և վարչության ղեկավարների մակարդակով՝ անհատական և խմբային ձևով և ներառելու է Բանկային ոլորտին առնչվող կարևորագույն թեմաները: Ձեռք բերած գիտելիքները ուսանողները ծրագրի երկրորդ մասում հնարավորություն կունենան կիրառել արդեն Բանկի մասնաճյուղերում և գլխամասի բաժիններում։
Դասընթացների ավարտին իրենց լավագույնս դրսևորած անփորձ ուսանողները լիովին պատրաստ կլինեն աշխատել Բանկում՝ համալրելով IDBank-ի նորարար թիմը:
IDBank-ի կրթական ծրագրերն ունենալու են շարունակական բնույթ և ուղղված են լինելու ոչ միայն ուսանողներին, այլ նաև առավել լայն հասարակությանը՝ ընդգրկելով ֆինանսական գրագիտության բարձրացմանն ուղղված միջոցառումներ։

IDBank объявил о начале 3-го этапа программы «Построй свою карьеру с IDBank-ом». В результате программы, запущенной и дважды проведенной в 2019-ом году, около 25 студентов начали и продолжают свою карьеру в IDBank-е.
«Учитывая обстоятельство, что образовательные программы являются одним из важнейших направлений корпоративной социальной ответственности Банка, а также успех первого и второго этапа программы, проведенных в 2019-ом году и вызвавших большой интерес среди студентов, IDBank продолжит инвестировать в сфере образования и в этом году, предоставляя возможность студентам, не имеющим опыта работы, начать карьеру с нами», - сказала глава УЧР Банка Сона Манучарян.
Программа даст возможность не имеющим опыта работы студентам пройти трехмесячный курс теоретических и практических занятий по наиболее важным темам, связанным с Банком, по прохождении которого со многими из них будет подписан трудовой контракт.
Занятия будут проводиться на уровне руководителей департаментов и отделов Банка, индивидуально и в группах. А во второй части программы студенты смогут полученные знания реализовать в филиалах Банка и головном офисе.
По окончании курсов полностью подготовленные к работе в Банке лучшие студенты получат возможность присоединиться к инновационной команде IDBank-а.
Образовательные программы IDBank-a будут непрерывными и ориентированными не только на студентов, но и на широкую общественность, включая мероприятия по финансовой грамотности.