«Կառուցիր կարիերադ IDBank-ի հետ»․ 3-րդ փուլ
IDBank-ն ազդարարել է «Կառուցիր կարիերադ IDBank-ի հետ» ծրագրի երրորդ փուլի մեկնարկը։  Ծրագրի արդյունքում, որը մեկնարկել էր դեռևս 2019-ին և անցկացվել երկու անգամ, շուրջ 25 ուսանող սկսել և շարունակում ենն իրենց կարիերան IDBank-ի հետ։
«Հաշվի առնելով, որ կրթական ծրագրերը Բանկի Կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության կարևորագույն ուղղություններից մեկն են, ինչպես նաև 2019-ին անցկացված ծրագրի առաջին և երկրորդ փուլերի հաջողությունը և ուսանողների շրջանում առաջացած մեծ հետաքրքրությունը,   IDBank-ն այս տարի ևս շարունակելու է  ներդրումներ անել կրթության ոլորտում՝ ապահովելով աշխատանքային փորձ չունեցող ուսանողներին աշխատանքի հնարավորությամբ»,- ասել է Բանկի ՄՌԿ վարչության ղեկավար Սոնա Մանուչարյանը։
Ծրագիրը հնարավորություն  կտա աշխատանքային փորձ չունեցող ուսանողներին երեք լիարժեք ամիս անցկացնել Բանկում՝ հագեցած տեսական և պրակտիկ դասընթացներով և նրանցից շատերի հետ կկնքվեն աշխատանքային պայմանագրեր։
3 ամիս տևողությամբ ուսումնական դասընթացը կմեկնարկի մարտին, ուսուցումն իրականացվելու է բաժնի և վարչության ղեկավարների մակարդակով՝ անհատական և խմբային ձևով և ներառելու է Բանկային ոլորտին առնչվող կարևորագույն թեմաները: Ձեռք բերած գիտելիքները ուսանողները ծրագրի երկրորդ մասում հնարավորություն կունենան կիրառել արդեն Բանկի մասնաճյուղերում և գլխամասի բաժիններում։
Դասընթացների ավարտին իրենց լավագույնս դրսևորած անփորձ ուսանողները լիովին պատրաստ կլինեն աշխատել Բանկում՝ համալրելով IDBank-ի նորարար թիմը:
IDBank-ի կրթական ծրագրերն ունենալու են շարունակական բնույթ և ուղղված են լինելու ոչ միայն ուսանողներին, այլ նաև առավել լայն հասարակությանը՝ ընդգրկելով ֆինանսական գրագիտության բարձրացմանն ուղղված միջոցառումներ։

IDBank announced the launch of the 3rd stage of the program “Build your career with IDBank”.
As a result of the project, launched in 2019 and conducted twice, about 25 students have started their careers with IDBank.
“Taking into consideration that educational programs are one of the most important areas of Corporate Social Responsibility of the Bank, as well as the success of the first and second stages of the program in 2019 and the great interest among students, IDBank will continue to invest in education this year either, providing job opportunities to students with no work experience”, said the Head of HRM department of the Bank, Sona Manucharyan.
The program will give opportunity to students with no work experience to spend three months at the Bank, full of theoretical and practical courses and many of them will get job offers.
The training course of 3 months, will start in March and will be conducted at individual and group level by department and division heads and will cover key topics related to the banking sector. Students will have the opportunity to apply the knowledge gained in the second part of the program in the branches of the Bank and in the headquarter.
Those students with no work experience, who have shown their best at the end of the courses will be fully prepared to work at the Bank, joining IDBank's innovative team.
IDBank's educational programs will have continuation and not only the students will be targeted but also wider public, including activities directed to the improvement of the financial literacy.