ՀԱԿ-ի ընտրական ցուցակով առաջադրվածներից եւս մեկն<br /> ինքնաբացարկի դիմում ներկայացրեց Հայաստանի ԿԸՀ-ին<br />
ՀԱԿ-ի ընտրական ցուցակով առաջադրվածներից եւս մեկն
ինքնաբացարկի դիմում ներկայացրեց Հայաստանի ԿԸՀ-ին
• 03-04-2009 16:30:00   | Հայաստան  |  Քաղաքական
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ԱՊՐԻԼԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: Երեւանի ավագանու մայիսի 31-ի ընտրություններին Հայ Ազգային կոնգրեսի ընտրական ցուցակով առաջադրվածներից եւս մեկն ապրիլի 2-ին ինքնաբացարկի դիմում ներկայացրեց Հայաստանի Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողով: Ինչպես «ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ»-ի թղթակցին հայտնեց ԿԸՀ-ի մամուլի քարտուղար Տաթեւ Օհանյանը, առաջադրվելուց հրաժարվել է «Ժողովրդավարական ուղի» կուսակցության անդամ, ՀՀ ֆինանսների նախարարության բաժնի պետի տեղակալ Էդուարդ Պողոսյանը: Այսպիսով, ներկայումս ՀԱԿ-ի ցուցակով առաջադրված է 164 քաղաքացի: Հիշեցնենք, որ ավելի վաղ ինքնաբացարկի դիմումներ էին ներկայացրել ՀԱԿ-ի ցուցակով առաջադրված երկու եւ Հանրապետական կուսակցության ցուցակով առաջադրված մեկ քաղաքացի: ԿԸՀ-ն առաջադրված 6 կուսակցությունների եւ 1 նախընտրական դաշինքի ընտրական ցուցակների գրանցումը կկատարի ապրիլի 26-ից մինչեւ մայիսի 1-ի ժամը 18-ը: Քաղաքական ուժերը, ինչպես նաեւ դրանց ընտրական ցուցակներում ընդգրկված թեկնածուներն ինքնաբացարկի իրավունքից կարող են օգտվել մինչեւ մայիսի 21-ը:

Еще один из выдвинутых по избирательному списку<br /> представителей АНК представил в ЦИК заявление о самоотводе<br />
Еще один из выдвинутых по избирательному списку
представителей АНК представил в ЦИК заявление о самоотводе
• 03-04-2009 16:30:00   | Армения  |  Политика
ЕРЕВАН, 3 АПРЕЛЯ, НОЯН ТАПАН. Еще один из выдвинутых по избирательному списку Армянского национального конгресса на предстоящих 31 мая выборах в Совет старейшин Еревана кандидатов представил в Центральную Избирательную комиссию заявление о самоотводе. Как сообщила корреспонденту "НОЯН ТАПАН" пресс-секретарь ЦИК Татев Оганян, от выдвижения отказался член партии "Демократический путь", заместитель начальника отдела Министерства финансов РА Эдуард Погосян. Таким образом, в настоящее время по списку АНК выдвинуты 164 гражданина. Напомним, что ранее заявления о самоотводе представили выдвинутые по списку Армянского национального конгресса два гражданина и один гражданин, выдвинутый по списку Республиканской партии Армении. ЦИК будет регистрировать списки представивших документы 6 партий и 1 предвыборного блока с 26 апреля до 18:00 1 мая. Политические силы, а также включенные в их избирательные списки кандидаты могут воспользоваться правом на самоотвод до 21 мая.