Հայաստանում ավտոտրանսպորտի օգտագործումից բխող<br /> պատասխանատվության ապահովագրությունը կդառնա պարտադիր<br />
Հայաստանում ավտոտրանսպորտի օգտագործումից բխող
պատասխանատվության ապահովագրությունը կդառնա պարտադիր
• 18-12-2008 23:00:00   | Հայաստան  |  Տնտեսություն
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: ՀՀ կառավարությունը դեկտեմբերի 17-ի նիստում հավանություն է տվել «Ավտոտրանսպորտային միջոցների օգտագործումից բխող պատասխանատվության պարտադիր ապահովագրության մասին» ՀՀ օրենքի նախագծին: Ըստ ՀՀ կառավարության Տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի վարչության, նախագծով պայմանավորված, հավանություն է տրվել նաեւ վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ ՀՀ օրենսգրքում լրացումներ եւ փոփոխություններ, ՀՀ մաքսային օրենսգրքում, «ՀՀ կենտրոնական բանկի մասին» ու «Ապահովագրության եւ ապահովագրական գործունեության մասին» ՀՀ օրենքներում լրացումներ, «Իրավաբանական անձանց պետական գրանցման մասին», «Ճանապարհային երթեւեկության անվտանգության ապահովման մասին», «Ավտոմոբիլային տրանսպորտի մասին» եւ «Անհատական տվյալների մասին» ՀՀ օրենքներում լրացում կատարելու վերաբերյալ օրենքների նախագծերին, որոնք սահմանված կարգով կներկայացվեն ՀՀ Ազգային Ժողով:

Insurance of liability proceeding from use of motor<br /> transport to become compulsory in Armenia<br />
Insurance of liability proceeding from use of motor
transport to become compulsory in Armenia
• 18-12-2008 23:00:00   | Armenia  |  Economy
YEREVAN, DECEMBER 18, NOYAN TAPAN. At the December 17 sitting, the Armenian government appoved the draft law on compulsory insurance of liability proceeding from the use of motor transport. According to the RA Government Information and PR Department, based on the draft law, the government also approved the bills on additions to the RA Customs Code, the RA Law on Central Bank of Armenia, the RA Law on Insurance and Insurance Activity, the RA Law on Registration of Legal Entities, the RA Law on Ensuring the Safety of Road Traffic, the RA Law on Motor Transport, and the RA Law on Personal Data. The indicated bills will be submitted to the RA National Assembly in order envisaged by law.