Մարտի 21-ին կմեկնարկի «Երգեցողություն» անվանակարգում<br /> Հայաստանի նախագահի երիտասարդական մրցանակի հավակնորդների մրցույթը<br />
Մարտի 21-ին կմեկնարկի «Երգեցողություն» անվանակարգում
Հայաստանի նախագահի երիտասարդական մրցանակի հավակնորդների մրցույթը
• 20-03-2009 15:50:00   | Հայաստան  |  Մշակույթ
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՄԱՐՏԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: Մարտի 21-ին կմեկնարկի դասական երաժշտության «Երգեցողություն» անվանակարգում Հայաստանի նախագահի երիտասարդական մրցանակի հավակնորդների մրցույթը, որին մասնակցում են 11 կատարողներ: Եզրափակիչ փուլը տեղի կունենա մարտի 24-ին: Ըստ հիմնադրամի հաղորդագրության, հաղթողների անունները կհայտարարվի մայիսի 15-ին, երբ ՀՀ նախագահը կհաստատի ժյուրիի կողմից առաջադրած թեկնածուներին: Այդ օրը նրանց կհանձնվի նաեւ մրցանակ, որն իրենից ներկայացնում է վկայագիր, շքանշան եւ 2500 դոլարին համարժեք դրամ: «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի ծրագրերի շրջանակում ՀՀ նախագահի երիտասարդական մրցանակը շնորհվում է 2005թ.-ից` Պողոսյան հիմնադրամի հովանավորությամբ: Ամենամյա մրցանակաբաշխությանը մասնակցում են գրականության, կերպարվեստի, կինոյի եւ դասական երաժշտության բնագավառներում 4 անվանակարգերի համար դիմած 18-27 տարեկան երիտասարդները:

21 марта начнется конкурс претендентов на молодежный приз<br /> президента Армении в номинации "Вокал"<br /> " />
21 марта начнется конкурс претендентов на молодежный приз
президента Армении в номинации "Вокал"
• 20-03-2009 15:50:00   | Армения  |  Культура
ЕРЕВАН, 20 МАРТА, НОЯН ТАПАН. 21 марта начнется конкурс претендентов на приз президента Армении в номинации классической музыки "Вокал", в котором примут участие 11 исполнителей. Финал конкурса состоится 24 марта. По сообщению фонда, имена победителей станут известны 15 мая, когда президент РА утвердит представленные жюри кандидатуры. В этот день будет вручена и премия, которая представляет из себя свидетельство, орден и сумму в драмах, эквивалентную 2500 долларам. В рамках программ Всеармянского фонда "Айастан" ("Армения") молодежный приз президента Армении присуждается с 2005 года при финансовой поддержке фонда Погосян. В ежегодном конкурсе участвуют молодые люди в возрасте от 18 до 27 лет, подавшие заявки на участие в конкурсе в номинациях "литература", "живопись", "кино" и "классическая музыка".