Եթե մտքների ծայրով անցկացնեն վերցնել մանդատները և գալ ԱԺ, նրանց քաղաքականապես ջախջախելու ենք. Հովհաննիսյան
• 19-06-2026 14:30:07   | Հայաստան  |  Ի՞նչ է գրում մամուլը
Հայկական ժամանակ. «Ջախջախվելու է պատերազմի եռագլուխ ընդդիմությունը և ջախջախվելու է նաև առաջիկա խորհրդարանում»:
Այս մասին խորհրդարանական ճեպազրույցի ժամանակ ասել է «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության քարտուղար Արթուր Հովհաննիսյանը՝ անդրադառնալով 2026 թվականի հունիսի 7-ի Ազգային ժողովի ընտրություններին և խորհրդարան ձևավորող նոր ուժերին:
«Եթե մտքների ծայրով անցկացնեն վերցնել մանդատները և գալ խորհրդարան, մենք նրանց քաղաքականապես ջախջախելու ենք նաև այս խորհրդարանում»,- հավելել է նա:
Պատգամավոր Ալխաս Ղազարյանն էլ հավելել է, որ իրականում ՀՀ-ն փրկվել է իշխանազավթումից, որը փողի ուժով ուզում էին իրականացնել քաղաքական ուժերը:

If they think about taking the mandates and coming to the National Assembly, we will politically crush them. Hovhannisyan
• 19-06-2026 14:22:07   | Armenia  |  Press of Diaspora
Armenian Time. «The tripartite opposition will be defeated in the war and will also be defeated in the upcoming parliament»:
This was stated by the secretary of the «Civil Contract» faction, Arthur Hovhannisyan, during a parliamentary briefing, referring to the National Assembly elections on June 7, 2026, and the new forces forming the parliament:
«If they even think about taking the mandates and coming to parliament, we will politically defeat them in this parliament as well,» he added:
MP Alkhaz Ghazaryan also added that in reality, Armenia has been saved from a power takeover that political forces wanted to carry out through the power of money: