Եթե մտքների ծայրով անցկացնեն վերցնել մանդատները և գալ ԱԺ, նրանց քաղաքականապես ջախջախելու ենք. Հովհաննիսյան
• 19-06-2026 14:30:07   | Հայաստան  |  Ի՞նչ է գրում մամուլը
Հայկական ժամանակ. «Ջախջախվելու է պատերազմի եռագլուխ ընդդիմությունը և ջախջախվելու է նաև առաջիկա խորհրդարանում»:
Այս մասին խորհրդարանական ճեպազրույցի ժամանակ ասել է «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության քարտուղար Արթուր Հովհաննիսյանը՝ անդրադառնալով 2026 թվականի հունիսի 7-ի Ազգային ժողովի ընտրություններին և խորհրդարան ձևավորող նոր ուժերին:
«Եթե մտքների ծայրով անցկացնեն վերցնել մանդատները և գալ խորհրդարան, մենք նրանց քաղաքականապես ջախջախելու ենք նաև այս խորհրդարանում»,- հավելել է նա:
Պատգամավոր Ալխաս Ղազարյանն էլ հավելել է, որ իրականում ՀՀ-ն փրկվել է իշխանազավթումից, որը փողի ուժով ուզում էին իրականացնել քաղաքական ուժերը:

Если они подумают взять мандаты и прийти в Национальное собрание, мы их политически разгромим. Хованнисян
• 19-06-2026 14:22:07   | Армения  |  Обзор прессы Диаспоры
Армянское время. «Трехглавое оппозиционное движение будет разбито, и оно будет разбито также в предстоящем парламенте»:
Об этом на пресс-конференции в парламенте заявил секретарь фракции «Гражданский договор» Артур Геворкян, комментируя выборы в Национальное собрание, которые состоятся 7 июня 2026 года, и новые силы, формирующие парламент:
«Если они даже подумают о том, чтобы взять мандаты и прийти в парламент, мы политически разобьем их и в этом парламенте», - добавил он:
Депутат Алхас Газарян также добавил, что на самом деле Армения была спасена от захвата власти, который политические силы пытались осуществить с помощью денег: