Քննարկվել են Հայաստանի և Իրանի փոստային ծառայութունների միջև համագործակցության ընդլայնման հարցեր
Հայկական ժամանակ. Իրանի Իսլամական Հանրապետությունում ՀՀ դեսպան Գրիգոր Հակոբյանը հանդիպել է ԻԻՀ կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարի տեղակալ, ազգային փոստային ընկերության գործադիր տնօրեն Մոհամմադ Ահմադիի հետ:
Այս մասին հայտնում են Իրանում ՀՀ դեսպանությունից։
Կողմերը քննարկել են փոստային ծառայութունների միջև համագործակցության ընդլայնման, լոգիստիկ ենթակառուցվածքների բարելավման և առևտրատնտեսական կապերի դյուրացման վերաբերյալ հարցեր:
Այդ համատեքստում ընդգծվել է 2025 թվականին «Հայփոստ» ընկերության և ԻԻՀ ազգային փոստային ընկերության միջև ստորագրված փոխըմբռնման հուշագրի իրականացման ուղղությամբ գործնական քայլերի ձեռնարկման անհրաժեշտության մասին:

• 22-06-2026 11:07:54   | Армения  |  Обзор прессы Диаспоры
Армянское время. Посол РА в Исламской Республике Иран Григор Хачикян встретился с заместителем министра связи и информационных технологий ИРИ, генеральным директором национальной почтовой компании Мохаммадом Ахмади:
Об этом сообщает посольство РА в Иране.
Стороны обсудили вопросы расширения сотрудничества в области почтовых услуг, улучшения логистической инфраструктуры и упрощения торгово-экономических связей:
В этом контексте было подчеркнуто о необходимости принятия практических шагов по реализации подписанного в 2025 году меморандума о взаимопонимании между компанией «Хайпост» и национальной почтовой компанией ИРИ: