Փամբակ գետում փրկարարներն ու ոստիկանները շարունակում են որոնողական աշխատանքները
1lurer. ՆԳՆ ՓԾ-ից հայտնում են, որ Փամբակ գետում որոնողական աշխատանքները շարունակվում են․ աշխատանքներին ներգրավված են փրկարար ծառայության 180, ոստիկանության 90 ծառայողներ, կամավորներ, ջրասուզակներ, անօդաչու թռչող սարքեր, օգտագործվում են նաև նավակներ ու այլ տեխնիկական միջոցներ։
Հիշեցնենք, որ հունիսի 15-ին՝ ժամը 17։05-ին, 112 ահազանգ էր ստացվել, որ 7 և 13 տարեկան երկու երեխա Վանաձոր քաղաքի Նարեկացի փողոցի հասցեներից մեկից դուրս էին եկել և չէին հասել նախատեսված վայր։ Հունիսի 17-ին Փամբակ գետում հայտնաբերվել էր 2018 թվականի ծնված Նարե Մարտիրոսյանի մարմինը։

1lurer. Из МВД сообщают, что поисковые работы в реке Памбак продолжаются: в работах участвуют 180 сотрудников спасательной службы, 90 сотрудников полиции, волонтеры, водолазы, также используются беспилотные летательные аппараты, лодки и другие технические средства.
Напоминаем, что 15 июня в 17:05 поступил сигнал на номер 112 о том, что двое детей в возрасте 7 и 13 лет вышли из одного из адресов по улице Нарекаци в городе Ванадзор и не прибыли в назначенное место. 17 июня в реке Памбак было найдено тело Нары Мартиросян, родившейся в 2018 году.