Ռյուտե. ՆԱՏՕ-ի անդամներից բացի, դաշինքի գագաթնաժողովին կմասնակցի ևս 10 երկիր
shantnews. ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղար Մարկ Ռյուտեն հայտարարել է, որ Թուրքիայում կայանալիք ՆԱՏՕ-ի գագաթնաժողովին, բացի 32 անդամներից, կմասնակցեն ևս տասը երկիր։
«Եվ կրկին, երբ մենք ժամանենք Անկարա, մեզ կմիանան ևս 10 երկիր, և սա նրա (ԱՄՆ նախագահի) գլխավորած 42 երկրների կոալիցիան է։
Այն բախվում է չորս այլ պետությունների՝ Չինաստանի, Հյուսիսային Կորեայի, Իրանի և Ռուսաստանի հետ, որոնք գործում են համաձայնեցված և դիմակայում են Դոնալդ Թրամփի գլխավորած 42 երկրների այս հսկայական հակակշռին», – ասել է Ռյուտեն Fox News-ին տված հարցազրույցում։

24-06-2026 11:50:46 | Armenia | World News
shantnews. The NATO Secretary General Mark Rutte has announced that in addition to the 32 member countries, ten more countries will participate in the NATO summit to be held in Turkey.
«And again, when we arrive in Ankara, we will be joined by another 10 countries, and this is the coalition of 42 countries led by him (the President of the United States).»
This coalition faces four other states—China, North Korea, Iran, and Russia—that operate in coordination and counter this massive counterweight of 42 countries led by Donald Trump,” Rutte said in an interview with Fox News.