Ռյուտե. ՆԱՏՕ-ի անդամներից բացի, դաշինքի գագաթնաժողովին կմասնակցի ևս 10 երկիր
shantnews. ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղար Մարկ Ռյուտեն հայտարարել է, որ Թուրքիայում կայանալիք ՆԱՏՕ-ի գագաթնաժողովին, բացի 32 անդամներից, կմասնակցեն ևս տասը երկիր։
«Եվ կրկին, երբ մենք ժամանենք Անկարա, մեզ կմիանան ևս 10 երկիր, և սա նրա (ԱՄՆ նախագահի) գլխավորած 42 երկրների կոալիցիան է։
Այն բախվում է չորս այլ պետությունների՝ Չինաստանի, Հյուսիսային Կորեայի, Իրանի և Ռուսաստանի հետ, որոնք գործում են համաձայնեցված և դիմակայում են Դոնալդ Թրամփի գլխավորած 42 երկրների այս հսկայական հակակշռին», – ասել է Ռյուտեն Fox News-ին տված հարցազրույցում։

shantnews. Генеральный секретарь НАТО Марк Рютен заявил, что на саммите НАТО, который пройдет в Турции, помимо 32 членов, также примут участие еще десять стран.
«И снова, когда мы прибудем в Анкару, к нам присоединятся еще 10 стран, и это коалиция из 42 стран, возглавляемая (президентом США).»
Она противостоит четырем другим государствам — Китаю, Северной Корее, Ирану и России, которые действуют согласованно и противостоят этому огромному противовесу из 42 стран, возглавляемому Дональдом Трампом», — сказал Рютен в интервью Fox News.