Հզոր երկրաշարժեր Վենեսուելայում. զոհերի թիվը կարող է հասնել տասնյակ հազարների
Հայկական ժամանակ. Հունիսի 24-ի երեկոյան Վենեսուելայում 7,2 և 7,5 մագնիտուդ ուժգնությամբ երկրաշարժեր են տեղի ունեցել, կանխատեսվում են մեծաթիվ զոհեր:
Այս մասին փոխանցում է BBC-ն՝ հղում անելով ԱՄՆ Երկրաբանական ծառայությանը:
Ըստ ծառայության հաղորդագրության, հավանական են մեծ թվով զոհեր և մասշտաբային վնասներ, իսկ աղետը, ամենայն հավանականությամբ, լայնամասշտաբ բնույթ է կրում: Նախնական գնահատականներով՝ զոհերի թիվը կարող է կազմել 10 հազարից մինչև 100 հազար մարդ:
Իշխանությունները զոհերի և տուժածների թվի վերաբերյալ գնահատականներ դեռ չեն տվել:
«Կարակասում որոշ շենքեր փլուզվել են»,-հայտարարել է ներքին գործերի նախարար, հաղորդում Է Reuters-ը:
Վենեսուելայի նախագահի պաշտոնակատար Դելսի Ռոդրիգեսը հայտարարել է արտակարգ դրության ռեժիմ սահմանելու մասին:
Նա նաեւ հայտնել Է Կարակասի միջազգային օդանավակայանի փակման մասին՝ երկրաշարժի հետեւանքով ստացած վնասների պատճառով, փոխանցում է Reuters-ը։

Мощные землетрясения в Венесуэле. Число жертв может достигнуть десятков тысяч.
Армянское время. 24 июня вечером в Венесуэле произошли землетрясения магнитудой 7,2 и 7,5, ожидается множество жертв:
Об этом сообщает BBC, ссылаясь на Геологическую службу США:
Согласно сообщению службы, вероятны многочисленные жертвы и масштабные разрушения, а катастрофа, скорее всего, носит широкомасштабный характер. По предварительным оценкам, число жертв может составить от 10 тысяч до 100 тысяч человек:
Власти пока не предоставили оценки числа жертв и пострадавших:
«В Каракасе обрушились несколько зданий», - заявил министр внутренних дел, сообщает Reuters:
Исполняющий обязанности президента Венесуэлы Дельси Родригес объявила о введении режима чрезвычайного положения:
Она также сообщила о закрытии международного аэропорта Каракаса из-за повреждений, полученных в результате землетрясения, сообщает Reuters.